Víte, čím svého přítele totálně znechutíte? Některé věty kluci přímo nesnáší a některých se skoro obávají. Přinášíme vám pět nejhorších stereotypů, které byste neměli raději nikdy vypustit z úst.

Miláčku, nevypadám v tom tlustě?

Pochybovačné pohledy, vrhané do zrcadla známe všechny. Ale naše partnery je potřeba z toho úplně vynechat. Co by nám asi tak mohli odpovědět? Buďme k sobě upřímné. Když odpoví ne, pomyslíme si, že tomu nerozumí, nebo že se na nás ani nepodívali. A co když řeknou ano? Hrůza pomyslet!

Váš partner je s vámi protože vás má rád takovou, jaká jste, a tak se mu líbíte. A je jedno, jestli splňujete přísné módní požadavky, nebo je vás za co chytit. Kromě toho muži posuzují ženskou figuru trochu jinak než my. Tak se zbytečně netrapte a přítele nemučte.

Teda, ten Johnny Depp je ale sexy!

Ano, každý se někdy trochu zasníme. Ale dokud si nejsme jisti pevností svého vztahu, raději bychom si to měli ponechat pro sebe. Po mnoha letech spokojeného partnerství to vašeho přítele asi nezaskočí (však má taky svoje hříšky), ale v počátcích si to raději odpusťte. Přítel by takový povzdech mohl brát jako narážku na svou nedostatečnost. A to byste přece nechtěly.

Koukni na ni, líbí se ti?

Ať už jste jakkoliv liberální, nechtějte po svém příteli, aby ve vaší přítomnosti hodnotil jiné dívky. Přítel bude horečně přemýšlet, co chcete slyšet. V lepším případě se vám dostane (možná falešného) ujištění, že jste ta nejhezčí holka na celé planetě a že na jiné nekouká. V horším případě vás donutí žárlit. Oceňování ženské krásy si proto raději nechte, až budete s kamarádkami a kamarády, ideálně bez partnera.

Nezajdem o víkendu do nákupního centra?

Podobná věta v hlavě většiny mužů spustí rudý poplach. Jsou sice výjimky, ale muži vesměs nakupování upřímně a od srdce nenávidí. Vy víte, že taky občas potřebují oblečení, i já to vím, ale oni to raději ignorují. Proto na ně musíte opatrně.

Raději si udělejte hezký den s kamarádkami, než abyste s sebou vláčely netrpělivého kakabusa.

A pokud se nakupuje kvůli němu, oslaďte mu to. Vysvětlete mu, že v prošoupaných džínách nemůže chodit věčně, že jich koupíte rovnou víc, aby dlouho potom nemusel do obchodů ani páchnout. A po tom trápení dělejte něco, co miluje.

Měli bychom si promluvit!

To je další rudý poplach. Skoro můžete slyšet, jak se příteli rozhouká v hlavě varovná siréna. Po této větě totiž muži automaticky očekávají sprduňk za něco, co považují za normální, nebo dokonce příjemné. A taky ví, že vy ho budete nutit, aby to přestal dělat, nebo aby něco naopak dělat začal.

Pokud tedy potřebujete něco probrat, zkuste zvolit opatrnější úvodní větu, nebo nejlépe ji úplně vypustit a jít rovnou k věci.