V online multiplayerových RPG panuje zuřivá konkurence. I díky tomu jsou měsíční poplatky za hru už pasé. Velká spousta onlinovek najela na platby za různé bonusové a nadstandardní drobnosti jako je lepší brnění nebo víc postav, ale registrace bývá zdarma. Pokud patříte mezi vášnivé pařiče, určitě se vám bude hodit náš tip na šest z nejlépe hodnocených MMORPG.

Forsaken World vám vyrazí dech sexy avatary

Tahle hra má totiž skvělý systém budování postavy. Můžete ji svému vkusu přizpůsobit díky obrovskému množství detailů. Kromě toho, pokud už se vám zajídá neustálé pátrání a vraždění, ve Forsaken Worldu se klidně můžete stát botanikem nebo horníkem.

Vstupte do Forsaken Worldu

Pokud se vám stýská po Star Treku

Vydejte se klidně odvážně tam, kam se dosud nikdo nevydal s tímto MMORPG. Objevíte se v tom samém světě, který znáte se seriálu. Stanete se důstojníkem Federace a po výcviku můžete velet vlastní hvězdné lodi. Hra je založena na kombinaci bojů a výsadků na planety.

Vzhůru do vesmíru

Pokud vás chytá nostalgie po fantasy počátcích

Tak vězte, že stále existuje legenda EverQuest a daří se jí docela dobře, když uvážíme, že projela souboj s World of Warcraft. Na výběr tu máte z 19 různých ras a z 24 povolání. Už tento samotný fakt musí zrychlit tep každého fantasy hráče. A pak už vás čekají příšery a poklady a pořádná porce dobrodružství.

Do EverQuestu tudy

Pokud nemáte rádi herní kolosy

A štve vás WoWko, určitě si zamilujete Runes of Magic. Někteří tento svět viní z plagiátorství, ale to je poněkud přehnané. Fantasy herní světy si mohou být docela podobné, ovšem Runes of Magic má rozhodně svébytný systém tvorby postavy a jejích levelů. Kromě toho si určitě užijete i vymazlenou grafiku.

Vstupte bez bázně do Runes of Magic

Pro vášnivé hráče Dračího doupěte

Doporučujeme MMORPG verzi Dungeons and Dragons. Některé drobnosti se museli přizpůsobit online prostředí, takže třeba boje probíhají v reálném čase, ale jinak se tu budete cítit jako doma. Stanete se totiž součástí skupinky dobrodruhů tradičního složení. A po cestě za plněním vašich úkolů vás bude dokonce provázet hlas pána jeskyně!

Přímou cestou do doupěte tudy

Dávno po Pánovi prstenů, těsně před Hobitem

Si můžete zkrátit čas hraním onlinovky The Lord of Rings. V prostředí, známém z knih a filmů, najdete klasickou esenci fantasy her. Vytvoříte si postavu, vyberete jí rasu a povolání a hurá do Středozemě za dobrodružstvím! Jen pokud rádi hrajete klasického mága, budete mít smůlu. Ve Středozemi je jich totiž jen pět a jsou to NPC. Jako náplast za to můžete tvořit vlastní příšery a posílat je na soupeře!

Tudy do Středozemě