Každá dívka či žena chce být obdivovaná a milovaná. A které povolání ztělesňuje víc tuto touhu, než topmodelka? Ale i tenhle život snů má své temné stránky a naše snění o penězích a obdivu mohou skončit úplně naopak. Zjistili jsme pro vás, s čím byste měly počítat, pokud toužíte po dráze modelky.

Úžasné cestování a méně úžasná životospráva

Ano, je to úžasná práce, když se to podaří. Jste svobodné, nemusíte sedět někde v kanclu nebo makat u pásu, ale podíváte se do všech koutů světa. Poznáte nové kultury, lidi, naučíte se jazyky…

Ale má to svá ale. Budete také muset velmi brzo vstávat, neustále obíhat agentury a castingy a budete mít úplně rozhozený režim. Budou vás zvát na bujaré večírky, ale vy si to nebudete moct dovolit, abyste nenarušili správnou životosprávu.

Žádné ponocování na večírcích

Životospráva je vůbec bolavé místo. Budete si muset hlídat, co jíte, jestli se dost pohybujete a jestli máte dost hodin spánku. A jakékoliv práci navíc budete muset říct ne, jinak byste brzo fyzicky vyhořely.

Je to povoláni velmi náročné jak psychicky, tak fyzicky. Když se vám však zadaří a máte úspěch, bohatě vás odmění. Budete se topit v penězích a vaše tvář bude na všech titulních stránkách. Lidé vás budou poznávat a milovat.

Pracovat jako modelka můžete v několika oborech. Jako manekýnka, fotomodelka nebo reklamní hosteska na prestižních akcích.

Máte na to? Pokud ano, čtěte dál!

Požadavky na modelky v profesionálním modelingu jsou následující:

Výška: 173-180 cm

Konfekční velikost: 36-38

Velikost podprsenky: 75-80 B, C

Míra přes prsa: do 95 cm

Míra přes pas: do 63 cm

Míra přes boky: do 93 cm

Věk: 15-25 let

Přísné požadavky ohledně konfekční velikosti jsou sice odrazem módního trendu, ale zejména jsou tu kvůli předváděným modelům, které se šijí ve standardních velikostech a na modelce, která se příliš této velikosti vymyká, by nevypadaly dobře.

Najděte si spolehlivou agenturu

Modeling je byznys a ne koníček. Proto vás bude vyžadovat úplně celou, 24 hodin denně. Budete se muset neustále učit nové věci.

Pokud už jste přesvědčené, že to zkusíte, prvním krokem je vybrat si spolehlivou agenturu. Tu poznáte tak, že si ji dobře prověříte předem. Zjistíte, jak dlouho existuje, kdo pro ni pracuje a jak se o ní vyjadřuje. A také najdete si ukázky zakázek, na kterých pracovala.

Pak do této agentury pošlete své fotografie s průvodním dopisem. Pokud máte profesionální fotografie, je to skvělé, ale pokud ne, nevadí. Nechejte se klidně nafotit přítelem. Agentura potřebuje detail tváře (jen málo nalíčené, maximálně make-up a řasenka) a postavu v plavkách. Nesnažte se o žádné umění, udělejte jen normální fotky.

Pak prostě čekejte, s čím se agentura ozve. Když to nevyjde, najděte si jinou a pošlete fotky tam.

Přejeme hodně úspěchů!