Každý zná pohledy z očí do očí, nervozitu, lehké třepotání motýlků v břiše, tajuplné úsměvy, to chvění ve chvíli, kdy se vás chystá poprvé políbit. Začátek nového vztahu je vždycky nádherný a krásný. Všechno spolu zažíváte poprvé, těšíte se na sebe, každá nová zpráva vám vyvolává úsměv na tváři. A co víc, máte před sebou spoustu a spoustu věcí. Zamilovanost je velmi krásná, nicméně je důležité začátek vztahu takzvaně „nepřepálit“. Někdy se snažíte až moc a je to k ničemu, jindy zase neinvestujete tolik, kolik by bylo potřeba. Jak to tedy udělat?

Nechte protějšku svobodu

První měsíce jsou nejkrásnější. Přijde vám, že čas, který netrávíte spolu je jen zbytečně promrhaný. Chcete být spolu, co možná nejvíc. Každou volnou chvilku tak, podle vás, byste měli trávit společně. Jenže to je velká chyba. Volnost a svoboda ve vztahu je důležitá, zejména pak v prvních měsících. Je potřeba mít čas sám na sebe, mít chvíli klid. Navíc, když spolu nebudete, budete se na sebe o to víc těšit.

Představte ho přátelům

Nemyslíme při druhé či třetí schůzce, ale po pár týdnech je dobré vyzkoušet první „křest ohněm“ a představit partnera svým přátelům popřípadě rodině. I tímto krokem můžete zjistit, zda váš partner splňuje všechny požadavky a zda se k sobě hodíte. Pozorujte, jak se váš protějšek chová k vašim přátelům, jaký je. Podle toho můžete hodně odhadnout.

Vyhněte se posteli

Nemyslíme napořád nebo čekat až do svatby, ale sex na první či druhé schůzce? To není úplně to nejlepší řešení. Pár schůzek se poznávejte, zjišťujte, co vás baví, jací jste, jestli máte společné zájmy a podobně. Díky tomu zjistíte, zda vám na sobě skutečně záleží, zda to není jen o sexu.

Intuice nezklame

Věřte své intuici a svým pocitům. Často vám totiž napovídá správně, ale vy se raději věnujete svým reálným podnětům. Intuice neklame, proto je dobré naslouchat sobě samé. Vyplatí se vám to.

TIP: Virtuální redakce pro profesionální správu webu

Tip: prohlédněte si náš magazín moderního bydlení.