Ne všechny počítačové hry zahrnují jen sezení za klávesnicí či herní konzolí – při některých se naopak pořádně zapotíte. DDR, Kinect a Wii vám spolu se zážitkem ze hry zajistí také pořádný trénink.

DDR, aneb Dance Dance Revolution, je hudební počítačová hra založená na postřehu, která pochází z Japonska. Cílem hráče je trefit se nohou na speciální podložce do šipky, která ukazuje stejným směrem, jako ta, která se objeví na obrazovce. Můžete si nastavit úroveň obtížnosti od začátečnické, při které vám budou na obrazovce pomalu proplouvat osamělé šipky, až po velmi pokročilé, v nichž i zkušení hráči občas mívají pocit, že by potřebovali nějakou tu končetinu navíc. Tady se můžete podívat, co dokážou ostřílení matadoři DDR: https://www.youtube.com/watch?v=Ow8OV8JT13o Nenechte se ale vyděsit, písničky pro začátečníky jsou mnohem jednodušší.

Tato hra byla původně dostupná jen na automatech, pokud vás ale zaujala, můžete si ji dnes už snadno pořídit i domů. Není to velká investice – taneční podložku s šipkami, takzvaný padd, seženete už za několik set korun, a vlastní program (kterých existuje několik s podobnými funkcemi, pro začátečníky je vhodná například Stepmania), i jednotlivé písničky do něj se dají najít na internetu. Pozor – jakmile si osvojíte základní princip, je DDR velice návyková!

Další možností, jak si při hraní počítačových her zacvičit, je Wii od Nintenda. K této herní konzoli dostanete ovladač, který převádí pohyby ruky, v níž ho držíte, na obrazovku. Můžete si s ním vyzkoušet mnoho různých her, například virtuální tenis, baseball, golf nebo bowling, existují hry, ve kterých pomocí ovladače šermujete s virtuálním protivníkem a v jiných si například zahrajete na buben nebo budete dirigovat orchestr. Na to, jak se používá Wii, se můžete podívat tady: https://www.youtube.com/watch?v=73yDRm8KaWY

Zatímco při skákání na DDR si protáhnete hlavně nohy a při hraní s Wii zas ruce, Kinect dá zabrat celému tělu. Xbox 360 spolu se senzorem Kinect totiž snímá vaše pohyby, pomocí nichž přímo ovládáte hry na obrazovce. Můžete si tak zahrát volejbal či zatančit, pomocí přenášení váhy řídit loď či auto. Výhodou je, že se nemusíte učit žádné složité ovládání.

Tato hračka ale není z nejlevnějších – za Xbox spolu se senzorem Kinect dáte přes šest tisíc korun. Pokud už vlastníte herní konzoli Xbox 360, můžete si k ní senzor Kinect dokoupit zvlášť za zhruba dva a půl tisíce korun. A takhle vypadají hry s pomocí Kinectu: https://www.youtube.com/watch?v=iK_UlfO42sc

 

Zdroj obrázku: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Two_people_playing_Dance_Dance_Revolution.jpg