Logické hry se poslední dobou začínají těšit větší a větší oblibě. S největší pravděpodobností to budou mít na svědomí obrovské možnosti soutěživosti, které se v tomto žánru skrývají. Kdo by totiž nechtěl svému spolužákovi, kolegovi v práci nebo dokonce i nadřízenému ukázat to, jak je lepší a chytřejší díky tomu, že se v nějaké logické hře dostane dál? Takové možnosti dokáže odolat pouze hodně málo hráčů. My jsme se Vám rozhodly sepsat seznam těch, alespoň podle nás, nejlepších logických her, které si můžete stáhnout pro své iOS zařízení!

Okay ?

Jako první hru bych chtěl představit hru „Okay?“. Přestože se může zdát na první pohled velice, ale velice jednoduchá, potom co se prokoušete pár úvodními levely hodně rychle změníte názor. Hra se stává čím dál tím složitější a u některých úrovní strávíte hodiny a hodiny času s tím výsledkem, že si budete chtít trhat vlasy.. Cílem této hry je zničit všechny různorodé, bílé objekty pomocí jedné jediné kuličky, která se bude od těchto objektů různě odrážet. Krom bílých objektů zde můžete najít různorodé jiné překážky, které mají každá jiné vlastnosti.

Where’s my water 2

Myslím si, že tuto hru zná snad každý. Roztomilá Disneyovka s naprosto jednoduchým příběhem a krásnou ilustrací je neuvěřitelně návyková a poutavá věc. A pro ty, kteří nevědí, o co v této hře jde: Hodný krokodýl jménem Swampy si chce doma dopřát krásnou sprchu, problém je ale v tom, že trubky od vody jsou porouchané a vaším úkolem je dovést mu vodu až ke sprše. V cestě vám budou stát různé překážky, jako klasická hlína, všemožné kameny a dokonce i prazvláštní rostliny. Vaším největším nepřítelem však bude hlavně gravitace, která vám dokáže jednoduše pokazit krásně rozehraný level.

Block x3

Úplně nakonec jsem si nechal hru s trochu záhadným názvem. Block x3. Uznávám, není to zas až tak moc záhadné jako „Okay?“, jelikož u Block x3 můžete už aspoň trochu tušit, o co se bude jednat, mezitím co u „Okay?“ nemáte tušení. Ale zpátky k věci. Co je tedy Block x3 zač? Jedná se o hru, která trpí stejným problémem jako zbylé dvě v našem krátkém seznamu. Tím problémem je obrovská návykovost a tím pádem hodiny a hodiny strávené hraním, aniž byste měly jakýkoliv pojem o čase. A o co že jde v této hře? Je to trochu složitější. Základ je že rovnáte kostičky, jakmile ale srovnáte 3 kostičky za sebe tak zmizí. Tímto způsobem se musíte zbavit všech kostiček v herním poli. Zatím to může znít jednoduše, chyták je však v tom, že máte omezený počet tahů a také v tom, že se musí všechny kostky spolu dotýkat takovým způsobem, aniž by se nejdříve dotkly 3 kostky a jedna nebo dvě zůstaly stranou. Jakmile se toto stane, musíte úroveň opakovat. Však zkuste sami a uvidíte.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/dopravn%C3%AD-zna%C4%8Dka-pozor-808733/