My vám představíme ty nejúspěšnější – rozhodně stojí za to je vyzkoušet. Mějte se však na pozoru, některé onlinovky mají doslova magickou moc. Jakmile do nich jednou proniknete, budete se jen těžko vracet do reálného světa.

Drakensang

Kterou jinou gameskou začít, než populárním MMORPG Drakensang online? Počet hráčů se zanedlouho vyšplhá k úctyhodným dvaatřiceti milionům, což je dostatečně vypovídající o nadprůměrné hratelnosti. A o co, že v Drakensangu jde? Pokud jste si zamilovali legendární Diablo, pravděpodobně zažijete déja vu. Přesto je svět unikátní a nabízí úplně jiné možnosti. Drakania (svět, ve kterém se odehrává děj) je vskutku propracovaná a jako stvořená pro nikdy nekončící dobrodružství. Zvolíte si některou ze čtyř hratelných tříd a pustíte se do boje s nemrtvými a jinými nepříjemnými protivníky. Ať už vaše volba padne na rangera, čaroděje kruhu, rytíře řádu draka nebo steampunkového trpaslíka, nebudete bezplatné registrace do Drakensangu litovat.

World of Tanks

Fascinují vás tanky? V tom případě není nic jednoduššího, než usednout do některého z opancéřovaných bojovníků ve free MMO (massively multiplayer online) s názvem World of Tanks. Princip hry je naprosto jednoduchý – vyberete si tank a začnete se účastnit bitev proti ostatním hráčům. Za získané zkušenostní body nakupujete nové součásti, vylepšujete schopnosti posádky a čas od času investujete do lepšího modelu tanku. World of Tanks snoubí slušnou grafiku a neuvěřitelnou hratelnost, kterou nabídne jen málokterá onlinovka. Nedá na ni dopustit více než pětačtyřicet milionů hráčů z celého světa.

Rising Cities

Na závěr jsme si nechali něco pro zaryté budovatele. Patříte do cílové skupiny milovníků strategií i vy a v minulosti jste strávili spoustu času u série Sim City? Pak se vám bude zamlouvat i online hříčka Rising Cities, ve které s ostatními hráči poměříte síly tak trochu jinak než ve výše zmíněných akcích. Jako starosta dostanete do rukou velkou moc a zároveň zodpovědnost. Podaří se vám vybudovat prosperující město, ve kterém se budou obyvatelé cítit jako doma? Možná se vám to povede právě pomocí navázání obchodních vztahů. Připravte se na široké spektrum budov a možností – ty vás ve hře udrží velmi dlouho.

Co mají všechny onlinovky společného?

Záměrně jsme si vybrali herní tituly spadající do kategorie tzv. browser games. Jinými slovy – jde o prohlížečové hry, které si lze zahrát bez nutnosti instalace. Stačí rychlá registrace a je to…

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/technologie-startup-podnik%C3%A1n%C3%AD-798619/