Asi to znáte. Kamarád nebo kolega vám pošle odkaz na nějakou hru. To je ale hloupost, pomyslíte si, ale když na něj kliknete, něco vám nedá, abyste to nezkusili. A než se nadějete, celý večer je pryč. Představujeme vám pět her s jednoduchými pravidly, se kterými když začnete, nebudete moci přestat. Varování – neklikejte na níže uvedené odkazy, pokud dnes chcete ještě stihnout něco udělat. 

game-289470_1280

1) 2048

http://gabrielecirulli.github.io/2048/

Tahle hra nedávno oběhla snad celý internet. Jakmile ji začnete jednou hrát, je velice těžké přestat. Principem je spojovat vždy dva sousedící čtverce se stejnou číselnou hodnotou do jednoho, který bude mít hodnotu dvojnásobnou, a tak postupně dojít až k číslu 2048. Není to ale tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Všechny čtverce v hracím poli můžete posunout jen najednou stejným směrem a s každým tahem přibyde jeden další. Pokud se vám herní pole ucpe čtverci, z nichž žádné dva sousedící už nemají stejnou hodnotu, hra skončila.

2) Kličkovaná

http://www.boskowan.com/www/jirka/zzz/klickovana.htm

Jednoduchá hra na jednoduchém principu. Klikněte na červený čtverec uprostřed a myší s ním pohybujte tak, abyste se vyhnuli šedivým tvarům kolem. Ty se herním polem samovolně pohybují a jejich pohyb se stále zrychluje. Vyhýbání je poměrně obtížné a doba hry se počítá spíš na sekundy. Výhodou ale je, že se tvary pohybují po stále stejných trasách a po delších hraní už tak budete předem tušit, kam uhnout. Jak rychlé jsou vaše reakce a vaše myš? Dokážete červený čtverec udržet v chodu déle než 30 sekund?

3) Paperama

http://paperamagame.com/paperama-pc/

Virtuální origami – no nezkuste to.  Paperama je původně určená pro dotykové tablety, na kterých se hraje nejpohodlněji, vyzkoušet si ji ale můžete i na svém počítači. Principem je složit list papíru do požadovaného tvaru, přičemž na to máte jen určitý počet tahů – ohybů. Na začátku jsou ještě úlohy jednoduché, ale s každou další obtížnost stoupá. A složit některé z nich může být dost zapeklité.

4) Snake

http://www.snakeonline.net/

Stará dobrá klasika. Snad každý, kdo někdy měl jeden ze starých mobilů alias cihliček, bude znát klasickou verzi hada bez 3D grafiky a podobných vychytávek. Princip je jednoduchý, pochytat hadem co nejvíc objevujících se čtverečků a nenarazit přitom hlavou hada do zdi ani do jeho stále se prodlužujícího těla. Vraťte se na chvíli do dětských let. Jak dlouhého hada dokážete vytvořit?

5) Candy Crush

http://www.superhry.cz/hra/3638-candy-crush

Hra, při které mezi sebou prohazujete bonbóny, abyste dosáhli trojice či většího počtu stejně zbarvených sladkostí vedle sebe. Když se vám to povede, zmizí. Cílem hry je takhle „pochytat“ co nejvíc bonbónů. Pokud jich během časového limitu nasbíráte dost, dostáváte se do dalšího levelu, a pokud ne, hra skončí. Sladký lov!

 

zdroj obrázku: http://pixabay.com/cs/hra-strategie-po%C4%8D%C3%ADta%C4%8D-289470/