Vlastníte pozemek či dokonce část lesa a chcete mít přehled, co se s vaším majetkem děje v době vaší nepřítomnosti? Potřebujete svůj pozemek chránit před nezvanými hosty, lidskými i zvířecími? Možností, jak svůj pozemek chránit existuje mnoho, ovšem ne všechny lze na jednotlivá území použít. Ochrana soukromí a svých nejbližších patří mezi priority většiny lidí a naše tipy vám mohou k ochraně pomoci.

Oplocení pozemku

Oplocením pozemku betonovým či kovovým plotem znesnadníte přístup všem nežádoucím hostům a získáte soukromí. Ovšem oplocení nelze použít pokud potřebujete zajistit les, louku či pastvinu a k dopadení pachatel vám plot také nijak nepomůže.

Pořízení fotopasti

Fotopasti jsou ideální právě do lesů a volně přístupných prostorů. Fotopast je malá krabička, kterou snadno schováte běžný kolemjdoucí si ji nevšimne. Na trhu jsou běžně k dostání dva typy fotopastí. Součástí GSM fotopasti je SIM karta díky, které můžete pořízené fotografie vidět během dvou minut ve svém emailu nebo telefonu. Fotopast, jejíž součástí není GSM, je opatřena velkým LCD displejem na kterém můžete pořízené fotografie nebo videa sledovat. Fotopast také obsahuje paměťovou kartu, díky které můžete fotografie a videa sledovat ve svém počítači nebo televizi.

Kromě zachycení případného zloděje, které může pomoci k jeho dopadení, můžete získat unikátní fotografie zvěře z vašeho lesa nebo pastviny.

Najmutí hlídací agentury

Další z možností je najmutí hlídací agentury, která do vašeho domu namontuje zařízení, které ji upozorňují na neohlášené vniknutí.

Požádejte o pomoc sousedy

Všetečná sousedka není nikdy na škodu, zejména pokud často cestujete nebo se chystáte na dovolenou. Občasné rozsvícení či vyvětrání a puštěná televize nenechá nikoho na pochybách, že je dům obydlený.