Zcela nepřekvapivě jsou letošní největší pecky pokračováním herních sérií. Nebudeme tu ovšem filozofovat, jestli je to dobře nebo špatně. Game on!

Chcete vidět svět očima zabijáka? Zahrajte si Assassins Creed 3!

Trojka má pro vás roli úplně nového vraha. Příběh se odehrává během americké války za nezávislost, která proběhla v letech 1753-1783. Jste Connor, syn Američanky, které se zapletla s britským vojákem. A aby toho nebylo málo, jste také členem indiánského kmene Mohawk. To vám ovšem dává výborné předpoklady, stát se bezchybným zabijákem, pracujícím pro kteroukoliv ze tří stran.

Tanec s monstry na vás čeká v Diablu 3

Od vydání Diabla 2 uteklo opravdu moře vody, vlastně 11 let. Trojka už byla ohlášená asi před čtyřmi lety, vydání se však stále posouvalo. Ale teď už víme, že to stálo za to!

Ve trojce si užijete kompletní 3D provedení, které bylo do hry začleněno i na přání mnoha fanoušků této herní série. Ale asi ještě větší bombou je plně ničitelné herní prostředí a přítomnost fyziky. Ta se projeví i při zabíjení, takže si vaše temné já pěkně pošmákne.

Už jste zkoušeli bojovat fotoaparátem? Ve Far Cry 3 dostanete možnost

Jste v pasti na tajemném ostrově. Člun se vám potopil a přítelkyně zmizela. Ostrov samotný se úplně hemží současnými piráty, drogovými dealery a překupníky se zbraněmi. Vy máte u sebe jen fotoaparát. Co uděláte?

a)      Pokusím se najít jeskyni, ve které se ukryju a budu doufat, že mě někdo zachrání.

b)      Budu vše dokumentovat a až se dostanu z ostrova, budu mít pojištěnou Pulitzerovu cenu.

c)      Pokusím se získat zbraň a zjistit, kam se poděla má přítelkyně.

Obujte se pořádně do Reaperů v Mass Effectu 3!

Příběh z druhého dílu plynule pokračuje. Jste kapitán Shepard a Země je stále v ohrožení Reapery. Možná protože jste proti nim dosud bojovali jen nepřímo. Ale teď je čas se do nich pořádně opřít! Vašim úkolem je sehnat v galaxii spojence a postarat se o komponenty tajné zbraně, které může Reapery konečně porazit. Pak už vás čeká finální zteč!

Srovnejte ghetto se zemí v Max Paynovi 3

Jako Max Payne jste policejní vysloužilec s tak drsnými životními zkušenostmi, že si na vás hned tak někdo nepřijde. Tentokrát vás ovšem čeká přežití v ghettu Sao Paula. Budete se tu muset vypořádat s drobnou kriminalitou, zkorumpovanými policajty, ale i obchodem s dětmi a drogami. A stejně jako ve dvojce, i tentokrát na vás čeká změna bullet time prvku.

Osamělý jezdec mezi pokračováními – The Walking Dead

Jeden den jste jako odsouzený vězeň v sice nepohodlné, ale bezpečné cele. Na druhý den je všechno pryč. Většina lidí se proměnila v zombie a jde po vašem mase! Jak rychle se dokážete nové situaci přizpůsobit? Přežijete nebo zemřete? Na tyto otázky získáte odpověď ve hře, která se stala hitem takřka přes noc a není to jen díky úspěchu její seriálové a komiksové předlohy.