V loňském roce se každý z nás přesvědčil, jak nezbytnou součástí našich životů se stalo připojení k internetu – nejlépe všude a stále. Mobilní telefon se stal nepostradatelnou součástí života většiny lidí na planetě. Všichni potřebovali permanentní připojení k internetu pro online výuku, do práce, nakupování. Časem se tato potřeba neustále navyšovala. Pro jeho správné fungování je nutné precizní a nepřetržité připojení k telekomunikační infrastruktuře.

Suntel Group vykazuje skvělé výsledky navzdory pandemii

Koronavirová pandemie odstartovala novou éru napříč celým lidstvem. Pro společnost Suntel Group byl rok 2020 i tak z pohledu dodaných služeb výjimečný. S investiční skupinou DRFG Davida Rusňáka, zaměřenou na fondy a dluhopisy, Suntel Group začala spolupracovat v roce 2015 a svou tržní pozici stále upevňuje.

Suntel Group je mezinárodní společnost, která poskytuje telekomunikační služby pro výstavbu a provoz sítí ve Švýcarsku, Německu, Rakousku, České republice, na Slovensku a v Nizozemsku. Ve Švýcarsku náleží do TOP3 a ročně zde roste o 100 %.

Mezi klienty Suntel Group patří nejvýznamnější světové telekomunikační společnosti:

  • Vodafone,
  • Salt,
  • Ericsson,
  • Huawei,
  • T-Mobile,
  • O2,
  • Cetin a další.

Páteřní optická síť FibreNet

Společnost FibreNet s.r.o., vlastník a poskytovatel pasivní telekomunikační infrastruktury na Slovensku, nově patří do skupiny Suntel Group. Infrastrukturu a služby FibreNetu odebírají národní i nadnárodní telekomunikační operátoři, regionální poskytovatelé i státní správa.

Počátkem roku 2021 se na Slovensku dokončila unikátní 600 km dlouhá páteřní optická síť FibreNet s kapacitou více než 86 tisíc kilometrů optických vláken. Jde o neutrální optickou infrastrukturu, vybudovanou podle nejpřísnějších kritérií a nejkvalitnějších komponentů v současnosti na území Slovenska. Umožňuje přímé propojení do České republiky, Rakouska, Maďarska a Ukrajiny. Služby a infrastrukturu FibreNetu využívají národní i nadnárodní telekomunikační operátoři i regionální