Máte pocit, že jste našli právě „toho pravého“? Chcete spolu trávit všechen volný čas, každá minuta bez něj je pro vás ztracený čas? Má to však jeden háček, dělí vás od sebe vzdálenost. Ta může být v mnoha případech poměrně velká, desítky, někdy i stovky kilometrů. Láska sice hory přenáší, jak se říká, ale ustojí i vaši lásku?

Těšíme se na sebe

Vztah na dálku má své kouzlo v tom, že se na sebe těšíte, jste si vzácnější. Když se vidíte jen párkrát do měsíce, čas, která spolu trávíte, si užíváte paradoxně ještě víc. Neplánujete si nic, jste spolu každičkou minutu. Protože si o každodenních schůzkách můžete jen zdát, chcete prožít každou minutu spolu naplno. Jak přestát a ustát vztah na dálku?

Buďte v kontaktu

Když spolu nemůžete být dnes a denně, pak jsou to právě SMS zprávy, maily, internetové komunikace a telefony, které vás spojují a udržují pospolu. Na začátku vztahu si páry volají a píší, prostě chtějí být v neustálém kontaktu. Časem taková komunikace zeslábne, to je jasné. Nicméně dejte pozor, aby se to nedostalo do fáze, kdy si napíšete dobré ráno a dobrou noc.

Virtuální láska

Dnešní doba internetu přeje vztahům na dálku, díky nim si můžete volat přes internet a dokonce se i uvidíte. Tohle také může posílit váš vztah, aplikací, kde se můžete vidět je hned několik. Stačí si jen vybrat tu pravou!

Plánujte rande

Když se vidíte jen párkrát do měsíce, plánujte. Naplánujte si co nejpečlivěji, co budete dělat, kam půjdete. Zabráníte tak možnému tápání nebo hádce kvůli programu. A hádat se, když na sebe máte tak málo času? To je to poslední, co chcete.

Respekt

Tím, že se nevídáte spolu tak často, jste povětšinou individualisté. Nesnažte se změnit svého partnera k obrazu svému. Místo toho se respektujte, svou individualitu a zkuste nacházet kompromis, který bude pro vás oba přijatelný a akceptovatelný. Každý máme nějaké chyby, netlačte navzájem na sebe.