Možná už jste to zažily. Seznámíte se s klukem a jako byste se znali odjakživa. Je vám spolu skvěle, ani se nechcete rozloučit. On na vás může oči nechat a domluvíte se, že vám zavolá. Uplyne pár dní a on nic. Asi dostal strach ze závazku.

Monogamie je pro kluky strašák

Možná to děvčata příliš nechápou, ale kluci prostě tento strach mívají. Čím víc se zamilují, tím víc se bojí ztráty osobní svobody a nezávislosti. Oni se prostě rádi o všem rozhodují sami a rádi žijí jen podle vlastních pravidel. Jakmile vstoupí do vztahu, je jim jasné, že budou muset všechno konzultovat a přizpůsobovat se, a to se jim moc nelíbí.

Také svůj prostor si rádi utvářejí ke svému obrazu. Plakáty metalových kapel, boxovací pytle, akční figurky, komiksy, filmy, gadgety… A my bychom se jim tam mohly nacpat s květinami, šminkami a růžovými nočními košilkami.

Co je ovšem pro pány tvorstva asi nejděsivější, je představa monogamie. Teoreticky jsou sice zamilovaní až za hrob a na jinou by se ani nepodívali, ale když si představí, že by měli už nadosmrti spát jen s jednou ženou, samec v nich se bouří. Muži jsou zkrátka naprogramovaní na rozsévání a tak trochu se bojí, že se v partnerském sexuálním životě začnou nudit.

Vztah je časově hrozně náročný

Také můžete narazit na kluka, který už zažil nějaký nepříjemný vztah. Třeba ho jeho bývalá slečna sekýrovala nebo na něho měla nepřiměřené nároky či požadavky. A on už se nechce spálit.

Další odstrašující vlastností vztahu je, že ukrádá čas. Kluci se mohou leknout, že už nebudou stíhat 3x týdně fotbálek s kamarády, když s námi budou muset chodit na rande, zvát nás na kafe a později podnikat všechny ty „partnerské“ věci. Co když bude chtít jejich slečna chodit do divadla, nebo nakupovat? Co si počnou?

Kluci v tom možná nejsou sami

Kromě toho nás dnes do brzkého vážného vztahu nic netlačí. Naše společnost toleruje snahu si co nejvíc za mlada užít a singles jsou prostě in. Svatba je přežitek a nic nám nenabízí. Kluci mohou dlouho hledat partnerku, která jim stoprocentně sedne, a někteří se prostě nebudou chtít vázat, dokud se jim pokaždé podaří ulovit novou atraktivní slečnu.

A pak je tady taky kariéra. Peníze jsou hrozně důležité pro pohodlný život a mnoho schopných kluků má dojem, že napřed musí pořádně máknout, zapomenout na zábavu a děvčata a dosáhnout úspěchu ve svém oboru. Pak teprve si najdou to správné děvče, až mu budou moct nabídnout i to modré z nebe.

Tak takhle si dneska kluci stojí, a proto se mnozí z nich vůbec nespěchají vázat, nebo z toho mají obavy. Ale ruku na srdce, děvčata, neplatí vlastně všechny ty důvody paradoxně i pro nás, když se lekneme a snažíme se vycouvat?