Toužíte po dlouhých a hustých vlasech? Anebo prostě jen chcete mít naprosto neočekávaný účes na stužkovacím plese? Dnešní možnosti s dlouhodobým nebo krátkodobým prodloužením vlasů jsou obrovské. Podívejte se, co všechno můžete.

Lepidlo nebo trubičky?

Pokud máte své vlastní vlasy dlouhé aspoň 10 cm, aby na ně šly upevnit prodlužovací prameny, můžete si je nechat prodloužit a zahustit na trojnásobek. Při větší délce nebo hustotě by prodloužené vlasy už příliš zatěžovaly vaše vlastní.

Dlouhodobé prodlužování se děje několika způsoby. Nové vlasy se mohou nalepit. Nastavované vlasy se přilepí k těm vašim speciálním lepidlem. Jen si dejte pozor, jaké lepidlo vaše kadeřnice použije. Prodlužování vlasů totiž klidně můžete po pár měsících zopakovat. A některá lepidla by vám v takovém případě mohla vlasy poškodit.

Šetrnější je prodlužování pomocí stahovacích trubiček. Těmi se nastavované vlasy přichytí k vašim a pod vlivem tepla se trubičky stáhnou tak, že drží velmi pevně.

Vlasy se přichycují i laserem

Nejnovější metodou prodlužování vlasů je ultrazvuková Cold Fusion. Tato metoda využívá poznatků studené fúze a prodlužuje vlasy pomocí ultrazvukových vln. Je to nejšetrnější a nejrychlejší metoda, ale také je dražší.

Dlouhodobě prodloužené vlasy můžete nosit, jak dlouho chcete. Jen je potřeba občas navštívit pro kontrolu kadeřnici a při odrostu vlastních vlasů prodloužené vlasy sundat a znovu je přichytit výše.

Pokud si chcete vlasy prodloužit jen na krátkou dobu a chcete je nosit rozpuštěné, takže příčesek nepřichází v úvahu, sáhněte po prodlužování pomocí spon. Pramínky vlasů jsou v takovém případě přichyceny ke sponkám, které si připevníte vzadu doprostřed zátylku mezi vlastní vlasy. Vaše vlasy sponky zakryjí, zbydou jen delší a hustší vlasy.

Ani příčesky ještě nejsou out

Poslední možností jsou příčesky, pokud toužíte po bohatším drdolu nebo jiném formálním účesu. Ty dnešní vypadají velmi přirozeně, jedinou nevýhodou je, že se prodávají jen v některých odstínech. Pokud však máte na hlavě melír nebo víc barev, sedne vám i příčesek, který úplně neodpovídá.

Pokud si necháte vlasy prodloužit dlouhodobě, je potřeba si nechat přichycené vlasy posunout výš asi po dvou až třech měsících. Protože se prodlužuje pouze přírodními lidskými vlasy, můžete si je i barvit, nebo si na nich nechat udělat trvalou, ale raději se před tím poraďte s kadeřnicí, která vám je prodlužovala. Nemusíte jim věnovat zvláštní péči, jen si na česání pořiďte speciální kartáč, rády se totiž cuchají.