Mít svůj osobitý a charakteristický styl není na škodu, ale jak na to? Jak si takový vlastní styl vytvořit? Inspirace je určitě dobrá věc, ale ve skutečnosti jde o vás, o to, co rády nosíte, v čem se dobře cítíte a co chcete zkombinovat. Mít styl, který vás něčím charakterizuje je určitě super. Jak, ale na to?

Musí vám to slušet

První krok je důležitý, musí vám to slušet! Jak to poznat? Jednoduše, vyzkoušejte pár základních kousků, vyfoťte se v nich a uvidíte, co vám sluší a co naopak raději už neoblékejte. Pro rady se můžete obrátit na své kamarádky nebo rodinu. Vzejde vám z toho, co vám sluší a co vám naopak nesluší, čemu byste se měly v oblékání vyvarovat.

Kousek, který vás charakterizuje

Podobně to mají také celebrity, mají zkrátka něco, co je charakterizuje. Například vévodkyně Catherine nedá dopustit na eleganci a nádherné vlasy,  Anna Wintour má zase v zásobě své typické brýle. Musíte si zkrátka najít ten prvek, který vás bude charakterizovat. Mohou to být například výrazné červené rty, boty na vysokém podpatku nebo kecky, které vás doprovázejí kdekoliv.

Investujte do kvalitních kousků

Osobitý styl je takový, který se nemění a tak můžete oblíbené kousky oblečení nosit roky a roky. Proto není na škodu investovat do kvalitních kousků. Ty budete nosit dlouho, konstantně a nebudete tak muset každý den přemýšlet, co si na sebe obléknout. Osobitý styl tak má něco do sebe.

Barvy, které sluší

Barvy jsou dalším důležitým kritériem. Opět si vyzkoušejte několik základních barev, vyfoťte se a zjistěte, v jakém kousku budete vypadat nejlépe. Jednoduše si nechejte opět poradit od svých přátel, přeci jen, ti to mohou vidět jinak, než vy. Zjistíte tak, jaké barvy vám sluší a jakým se naopak vyhnout.