Kluci často tvrdí, že mají rádi děvčata, co se nemalují. Myslí tím, že nemají rádi, když to se šminkami přeháníme. To, co považují za naši přirozenou tvář, je totiž jen umné líčení, jehož posláním je zkrášlit, ale nebýt poznat. Poradíme vám, jak toho dosáhnout.

Jedině na denním světle

Jednou z hlavních zásad je výběr tlumených barev tak, aby ladily s barvou vašich očí, oblečení, vlasů a také vaším barevným typem. Letním a zimním typům sluší studené tóny a jarním a podzimním teplé.

Protože takový přirozený make-up bude prověřován za denního světla, je potřeba se líčit právě za jeho pomoci. Vezměte si tedy zrcátko k oknu, aby byl výsledek dokonalý.

S pudrem nebo bez?

Začněte klasicky vyčištěním pleti, tak jak ho vaše pleť vyžaduje. Pak jí dopřejte nějaký vhodný podkladový krém, na který vzápětí nanesete make-up. U nenápadného líčení je životní nutností, aby byl jeho tón naprosto shodný s tónem vaší pokožky a krásně s ní splynul.

Pokud se rozhodnete použít pudr, dejte si pozor na množství, jen se lehce poprašte štětečkem, aby se vám na obličeji nevytvořil efekt zatuhlé masky. To je asi největší past přirozeného líčení. Pro odstín pudru platí to samé, co pro odstín make-upu.

Nalíčená, nenalíčená

Víčka lehce zvýrazněte světlým stínem, který vám rozzáří oči, ale neupoutá na sebe pozornost. V ideálním případě ho slaďte s barvou vašeho oblečení.

Potom aplikujte řasenku, ale opět jen lehce, aby vám neslepila řasy, ani na nich neudělala žmolkovitou vrstvu. Zkrátka nenápadně.

Pokud vám to jde dobře s tvářenkou, použijte i její lehký dotyk, ale nemáte-li s ní moc zkušeností, s klidným srdcem ji vynechejte. Stačí u ní málo, a může zkazit celý dojem.

Místo rtěnky raději přetřete rty leskem, může být i lehce zabarvený. Světlé nenápadné rtěnky se však také nemusíte vzdávat, hlavně aby vypadala přirozeně.

Krásná od přírody

Takové „nenalíčení“ můžete s trochou praxe zvládnout ráno během pěti minut. A můžete se těšit na to, jak budou kluci obdivovat vaši přirozenou krásu, která nepotřebuje šminky.