Nehoda pana Converse

Továrna Converse Rubber Shoe spatřila světlo světa v roce 1908. Legenda praví, že se to stalo po té, co její majitel a obchodník Marquis M. Converse jednoho dne uklouzl a poranil se. A tak ho napadlo, že by nebylo marné mít gumové protiskluzové podrážky.

Začal právě s výrobou oněch podrážek. Netrvalo dlouho a místo podrážek se pustil do bot pro basketbal. A tady někde se zrodila legenda – Converse All-Star. Ve své době byly svými prvky velmi novátorské a do basketbalu přinesly větší funkčnost a pohodlí. V 50 letech minulého století v nich pobíhalo ne méně než 90 procent hráčů!

Boty mladých rebelů

Nezůstalo však jen u sportu. Jednobarevné plátěnky, které se daly jednoduše přizdobit podle vlastní chuti, si brzy získaly srdce nekonformních subkultur a umělců. Staly se symbolem rebelů, velmi rád je nosil například James Dean. V 60. letech si je zamilovali hippies, po nich pro změnu punkeři. Našli byste je na nohou The Beatles i The Ramones a John Travolta se v nich producíroval v Pomádě.

Vyberete si i vy!

Dnes zdánlivě už nejsou Conversky takovou bombou, přesto stále vedou v oblíbenosti u mladých lidí. A už nejde jen o rebely. Díky neuvěřitelnému množství designů, které společnost Converse chrlí, si u nich totiž každý najde ten svůj.

Můžete mít stříbrné nebo zlaté Conversky, Conversky s Batmanem, s Burtonovou Noční můrou před Vánoci. Ale i růžové, nebo morbidně lebkoidní. Vsadíme se, že se mezi nimi najde i Hello Kitty.

A přestože už je dnes neuvidíme tak často jako poznávací znamení postav ve filmu, máme jednoho seriálového nositele, který vzbudil novou vlnu nadšení pro Conversky. Přesněji pro purpurové Conversky. Někteří z vás už vědí, těm ostatním prozradíme, že je z nohou prakticky nesundal desátý Doktor z britského seriálu Doctor Who.

Tak co, jsou Conversky jen obyčejné plátěnky?