Snad každá žena hledá nějakou tu pleťovou masku, která jim pomůže v boji s přibývajícími vráskami. Ženy chtějí pleť krásnou, mladou a jemnou. U kosmetičky samozřejmě můžete podstoupit několik procedur, které pomohou udržovat pokožku krásnou a mladou. Je to jednoduché, přijdete, necháte o sebe pečovat a je hotovo. Doma používáte různé krémy a přípravky, které pomohou osvěžit pleť a dodat jí na kráse.

Pleťová maska, která pomáhá

Kosmetické procedury však bývají poněkud dražší a ani krémy a různé další přípravky nebudou zrovna nejlevnější. Co dělat, když máte omezené finanční možnosti? Jak i tak zařídit, aby vaše pokožka byla krásná a jemná? Můžete vyzkoušet přírodní pleťové masky, takové, které vyrobíte doma. Jednoduše, ze surovin, které najdete ve spíži. Jsou bez chemických látek, které by mohly pokožku podráždit. Vyrobte si jednoduchou pleťovou masku, která minimalizuje vrásky, osvěžuje pleť a pomáhá. Jak na to?

Co budete potřebovat:

  • 2 čajové lžičky ovesných vloček
  • 1 polévková lžíce medu
  • 2 polévkové lžíce jablečné šťávy
  • 2 nebo 3 kapky růžové vody

Jak postupovat:

Vezměte misku a do ní přidejte jablečnou šťávu a med. Misku vezměte a dejte do mikrovlnné trouby, kde necháte chvíli zahřát, med se musí rozpustit. Do této rozpuštěné směsi přidejte ovesné vločky a vše pečlivě promíchejte. Následně přidejte růžovou vodu a opět pořádně promíchejte. Směs může být teplá, nechejte jí proto vychladnout a můžete aplikovat.

Jak jí aplikovat:

Před aplikací pleť očistěte. Poté vezměte směs a naneste precizně na tvář a krk. Nechejte patnáct minut působit. Obecně se doporučuje na těchto patnáct minut sednout a odpočívat, prospěje vám to. Následně smývejte vlažnou vodou a ihned poté opláchněte vodou studenou.