Snažíme se najít ideální účes a šampon, abychom vydali skvěle. A přitom je to tak jednoduché. Pěkné vlasy mohou být jen zdravé vlasy. My vám poradíme, jak jich docílit.

Zase je to vlastně o výživě

Zdravé vlasy se pěkně lesknou, netřepí se, nelámou a nevypadávají v nadměrném množství. Na druhou stranu se nemusíme děsit každého vypadnutého vlasu, ale jejich počet by neměl překročit asi 80 denně.

Nejdůležitější je pro vlasy vyvážená strava a dostatek vitamínů a minerálů. Prospívá jim pravidelná životospráva a čisté a klidné prostředí beze stresu. Ano, to je tak trochu utopie, ale musíme dělat, co můžeme. A proto žádné drastické diety a šílené chemické vlivy, když už nemůžeme odstranit stres.

Vlasy také potřebují vlhkost, kterou si berou ze vzduchu. Pokud jsme nuceni pohybovat se v přetopených prostorách, můžeme tento zádrhel vyřešit vlasovým sprejem, který naší kštici dodá vlhkost.

Umíte si vlasy umýt?

I mytí vlasů je docela věda. Ideální jsou šampony s neutrálním pH a pokud se vám vlasy více mastí a musíte si je mýt častěji, raději sáhněte po jemném šamponu pro každý den. Šampon jako takový je potřeba si vybírat podle typu vlasů. Ty totiž mohou být suché a lámavé, nebo naopak mastné či poškozené barvením.

Existují sice šampony, které mají v sobě zahrnut i kondicionér, ale není to úplně dobrá volba. Obě složky by totiž měly působit zvlášť a kondicionér nám po umytí obalí vlas ochrannou vrstvou a rozzáří ho.

Před umytím si vlasy vždy pročešeme, aby nebyly zacuchané. Pak si hlavu namočíme v teplé vodě a naneseme šampon. Konečky prstů ho vmasírováváme do vlasů a pokožky alespoň 30 vteřin. Při prvním nanesení by šampon ještě neměl pěnit – teprve vstřebává maz a špínu. Bohatá pěna by měla vzniknout až při druhém nanesení. Pak vlasy pořádně opláchneme, vymačkáme z nich vodu a zabalíme do ručníku. Nikdy je nedrhneme, protože se tím zacuchají a poškodí.

Masky a balzámy jsou naši pomocníci

Fénování moc neprospívá suchým a lámavým vlasům. Pokud už musíme fén v takovém případě použít, neměl by být foukaný vzduch moc horký.

Záleží dokonce i na hřebenu. Ideální jsou ty z přírodních materiálů, mají totiž schopnost odsát přebytečnou mastnotu. Také bychom měli dbát na to, aby měl náš hřeben zaoblené špičky zubů a nepoškozoval vlasy.

Nic nezkazíme ani kvalitní vlasovou kosmetikou. Vyživující maska či vlasový balzám udělají naší hřívě dobře.

Tak, a teď už zbývá jen najít kadeřníka, který vám z vašich krásných vlasů vyrobí dokonalý účes.