Každý, ať muž či žena, rád příjemně voní a za tím účelem si pořizuje různé parfémy či kolínské. Jaký je v nich rozdíl?

V každém flakonku jsou vonné kompozice ředěné v lihu s různým poměrem vonných esencí, jejichž množství určuje nejen cenu, ale i sílu a trvanlivost vůně. Pro denní používání jsou vhodné spíše toaletní či kolínské vody, pro slavnostní a večerní příležitosti se hodí parfémy. Také pro jednotlivá roční období jsou vhodné různé druhy vůní. Pro teplé letní počasí jsou ideální vůně květinové a citrusové, na zimu se zase hodí vůně těžší, orientální a kořeněné.

Obsah flakonků

Parfémy obsahují 15-30% vonných extraktů, parfémové vody, které nesou označení Eau de Parfum 8-15% , toaletní vody s označením Eau de Toilette 4-8% a kolínské vody Eau de Cologne 3-5%.

Velmi kvalitní napodobeniny parfémů některých známých značek společnosti Esensino obsahují 20% vonných esencí.

Pyramida přísad

Každá z parfumerních přísad obsahuje celou řadu aromatických látek, jejichž otevřením, při zahřátí na kůži, se vytváří pyramida vůní.

To, co ucítíme jako první, vytváří hlavu parfému, která v nás podnítí touhu po dalším poznání parfému. Tato část vůně bývá většinou svěží květinová nebo ovocná. V druhé fázi se otevírá tělo či srdce parfému, což je jeho hlavní část, kterou vytváří květinové, dřevité, kořeněné a aromatické části. Tyto části se postupně vytrácejí a začínají se objevovat konečné vůně, mezi něž patří pryskyřice, vanilka, balzámy, pižmo nebo ambra.

Skvělou nabídku naleznete na portálu www.esensino.cz, kde najdete levné parfémy s velkým obsahem esencí.