Sprchujete se den co den, není to nic zvláštního, je to přirozená součást hygienických návyků. Máte už své rituály, jako například, že na sebe pouštíte střídavě studenou a teplou vodu, což rozproudí vaší krev. Někdo se ráno sprchuje jen studenou vodou, aby se probral, jiný využívá hodně sprchového gelu, protože krásně pění. Každý má něco. Zpíváte si ve sprše? Nebo posloucháte muziku či zprávy?

Chyby, kterých se možná nevědomky dopouštíte

Co děláte ve sprše špatně? Někdy asi nešetříte vodou, sprchujete se příliš dlouho a tím pádem jsou vaše účty za vodu hodně vysoké. A co další věci? Možná je to zbytečně přitažené za vlasy. Vždyť kdo rozhoduje, jak se správně sprchovat? Každému člověku vyhovuje něco jiného, každý má nějaké jiné rituály. Čemu se při sprchování vyvarovat?

Až moc horká voda

Pustíte-li na sebe příliš horkou vodu, pak vám bude tepleji, zahřejete se. Nicméně horká voda pokožku vysušuje a zbytečně je pak šupinatá a na dotek hrubá. Časté sprchování v horké vodě může podporovat vznik zánětů a ekzému. Po sprchování svou pokožku pravidelně hydratujte.

Velmi dlouhá sprcha

Nejenže utíkají peníze do odtoku, když se dlouho sprchujete, ale opět se vysušuje pokožka, což má vliv na nepříjemné svědění. Čím déle budete ve sprše, tím víc se pokožka bude vysušovat.

Všude spousta pěny

Máte pocit, že čím víc pěny, ať už jako šampony nebo sprchové gely, tím čistější budete? Obsahují spoustu oleje, takže pokožka bude pod nánosem velkého množství sprchového gelu nebo šamponu bude drsná a opět velmi suchá.

Používání mokrých žínek

Žínky v koupelně jsou rájem pro bakterie a plísně, proto je dobré měnit žínky měsíc co měsíc. Na osušení celého těla poté použijte dobře savý ručník, například froté ručník.