Nejen na silnicích platí staré dobré moudro, že je důležité nejen dobře vidět, ale také být viděn. Zejména druhá část této zásady může znamenat mnohdy i přežití. K řadě úrazů, často i smrtelných, došlo na silnici tak, že řidič opravoval své vozidlo a jiné auto jej smetlo. Různými pokusy bylo zjištěno, že člověka s reflexními prvky může řidič vidět až na vzdálenost 200 m, což je dostatečná vzdálenost na reakci.

Naopak pokud člověk nemá například reflexní pásku nebo reflexní vestu a navíc má tmavé oblečení, nemá za šera či za tmy řidič téměř žádnou šanci reagovat. Proto byla mezi povinnou výbavu řidičů nově zařazena také reflexní vesta.

Jak ochránit děti

Děti jsou tím nejcennějším v každé společnosti, ale také nejzranitelnějším objektem v dopravním provozu. Zejména v blízkosti škol číhá hlavně ráno a pak po skončení vyučování na řidiče nebezpečí střetu s dětmi. Jednak bývají méně ostražité při přechodu vozovky než dospělí, navíc se mezi sebou baví nebo myslí úplně na něco jiného. Řidič musí dávat pozor i v případech, kdy jsou děti po chodníku. Za všech okolností, ale zejména ráno, kdy bývá na podzim a v zimě ještě tma, mlha nebo prší a viditelnost je tak značně zhoršená, jsou významným pomocníkem reflexní vesty. Pomáhají hlavně řidičům, kteří tak mají mnohem lepší přehled o pohybu neposedných dětí.

Jaký je výběr?

Nabídka společnosti ALTIMA LZ s.r.o. je natolik pestrá, že si vybere úplně každý. Jednotlivé typy reflexních vest se od sebe liší zejména způsobem zapínání, které je buď klasické vepředu, nebo na boku vesty. Dalším typem jsou reflexní vesty, které se navlékají na tělo přes hlavu. Výrobce myslí i na rozmary a vkus dětí, a proto nabízí různé motivy, kterými jsou dětské reflexní vesty potiskovány. Například jsou to reflexní vesty ve žluté barvě s obrázkem hnědého medvídka, dále jsou na dětských vestách roztomilé panenky či jiné oblíbené postavičky či zvířátka. Tyto obrázky ulehčují rodičům, aby jim děti tyto důležité bezpečnostní prvky neodmítali nosit.