Výroba obuvi má v Česku dlouhou tradici a výborný zvuk zejména díky podnikatelskému talentu Tomáše Bati, který se stal králem obuvi a tvůrcem světového obuvnického impéria. Na jeho tradice úspěšně navazuje firma REPA, což je česká společnost zabývající se výrobou pracovní obuvi, ale také ochranných pracovních pomůcek.

Současný sortiment

Firma se zabývá výrobou obuvi jednak s lepenou podešví, a jednak obuvi s přímým nástřikem podešve. Mezi hlavní současné výrobní artikly patří obuv Prestige, vyznačující se nadstandardní kvalitou díky poctivé řemeslné výrobě. Boty Prestige jsou vhodné pro běžné chození i pro práci, na vycházky, ke sportování, turistice a k dalším volnočasovým i pracovním aktivitám. Na výběr jsou boty jak pro dospělé, tak i pro děti. Kromě obuvi prestige pro nejrůznější použití vyrábí firma také pánské holinky, které si získaly oblibu u profesí vykonávajících činnost v mokrém prostředí, ale i u běžných spotřebitelů.

Příklady obuvi Prestige

Z dílen firmy vycházejí jak boty nízké, tak kotníčkové. Rovněž pro různá roční období se vyrábějí speciální boty prestige. Například zimní prestige boty lze používat pro práci, volný čas, turistiku nebo rekreační sporty. Hlavním znakem je pohodlnost a vysoký komfort při nošení. Zimní celokožená obuv prestige je vybavená teplou podšívkou a vyndavací stélkou kvůli snadnějšímu vysoušení. Navíc je doplněna reflexními bezpečnostními prvky. Povrch má hydrofobní úpravu pro zvýšení odolnosti v zimním počasí.

Pracovní pomůcky

Výrobě tohoto velice potřebného sortimentu je firma stále věrna. Patří sem jak pracovní oděvy, tak pracovní rukavice, ochranné pracovní pomůcky pro svářeče a další ochranné pracovní pomůcky. Jejich prvořadým účelem je zajistit každému pracovníkovi ochranu před pracovním úrazem, nebo alespoň zmírnění jeho následků. Předpokladem dobrého pocitu každého pracovníka bez rozdílu profesí je pohodlnost a volnost při výkonu práce. Pracovní oděv nesmí pracovníka v žádném případě omezovat nebo dokonce překážet v pohybu. Všechny tyto požadavky musí splňovat i pracovní oblečení určené domácím kutilům.