Vánoce nejsou jen o dobrém jídle, stromečku, dárcích, ale v mnoha domácnostech také o pohádkách. Celý rok nemáte pořádně čas a o Vánocích si dáváte předsevzetí, že zase po roce zkouknete všechny pohádky. Dáváte přednost klasikám, které nikdy neomrzí, nebo vás zajímají hlavně ty nové a neokoukané? Ať už je to jakkoliv, jedno je jisté. Na Vánoce se snad každý z nás dívá alespoň na jednu pohádku. Které si rozhodně nenechat ujít?

Tři oříšky pro Popelku

Pro mnohé klasika všech pohádek. Bez ní by nebyly Vánoce! Krásná pohádka s Libuškou Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem nechybí v televizi ani letos. Režie se ujal Václav Vorlíček a pohádka vznikla v koprodukci s Východním Německem. Klasický příběh se šťastným koncem si určitě nenechejte ujít!

Zlatovláska

Pohádka o princezně, která měla vlasy dlouhé a zlaté zná každý. Verze s Petrem Štěpánkem a Jorgou Kotrbovou je podle mnohých nejzdařilejší. Udatný Jiřík se vydal, na rozkaz krále, pro Zlatovlásku, kterou měl přivézt svému pánovi. Jak to v pohádkách bývá, zlo je poraženo a vítězí dobro. I tato pohádka má mnohé příznivce a neměla by chybět ve vašem pohádkovém výčtu.

Pyšná princezna

Pohádka z roku 1952 o krásné, ale velmi pyšné princezně Krasomile je známá mezi dospělými i dětmi. Pohádka byla natočená podle jedné z pohádek Boženy Němcové a šlo vůbec o první československou pohádku pro děti.

Mrazík

Legendární ruská pohádka o pracovitém děvčeti Nastěnce a statečném, ale samolibém Ivanovi je už takovou vánoční klasikou. Pohádka vznikla v roce 1964 a dodnes se těší velké oblibě malých i velkých.

Anděl Páně

Pohádka plná humorných situací a postřehů si získala mnohé fanoušky. Pohádka se aktuálně dočkala i druhého dílu, který můžeme v letošním roce vidět v televizi. Jak to funguje v nebi? Jak se slaví Štědrý den? Na to vám odpoví pohádka.