Máte rádi horory? Rádi se bojíte a sledujete, co se ve filmu vlastně stane? Pár mrtvých, démonů nebo osoba, která ostatní děsí maskou. Horory lidé milují, rádi se bojí, a pokud je tento druh filmu dobře proveden, odcházejí z kina s mrazením v zátylku. Chcete si doma udělat s přáteli hororový maraton? Na jaké filmy se podívat?

Horory nejsou pro každého

Samozřejmě, někdo má rád komedie, někdo romantické filmy, sci-fi a nemají rádi horory. Jiní zase horory odsuzují a nikdy by se na žádný z nich nepodívali. Každý má svůj názor. My vám přinášíme pár tipů na horory, na které se můžete podívat. Znáte je?

Úsvit mrtvých

Zombie horor umí vybudovat skvělou atmosféru, kdy se v obchodním centru snaží parta lidí přežít a přitom se vzájemně nezabít. Film je velmi dobře vystavěn, napíná vás od začátku až do konce a jistě díky němu to mrazení v zátylku pocítíte.

V zajetí démonů

Chcete-li duchařský horor, který není nijak přehnaně vykonstruován, ale nabízí dobrou podívanou a dokonce vás několikrát také vyděsí, pak je tento film přesně pro vás. Nejde o krvák, takže jej mohou sledovat všichni, kteří nemají rádi pohled na krev. Nervy, ale potrápit umí hezky. Vše ovládá démon a nic a nikdo jej neumí vypudit z domu.

Texaský masakr motorovou pilou

Jeden z brilantních hororů, který musí vidět každý, kdo horory miluje. A i ti otrlejší při něm budou zavírat oči. Příběh se inspiruje skutečnou událostí, která se stala právě v Texasu v roce 1973. Skupina teenagerů se ocitla na odlehlé farmě, kde začíná boj o holý život s rodinou, která se právem nazývá psychopatičtí zabijáci.

Vřískot

Nemůžeme nevzpomenout takřka už legendární horor. Studentka Casey se stává první obětí vraždícího maniaka, který jí přinutí hrát hru po telefonu, díky které přišel o život její přítel a ona následně také. A na řadě jsou další. Kdo bude další? Podaří se tohoto maniaka zastavit?