Muzikál máme zafixovaný jako odpočinkový a trošku cukrátkový žánr. Ale není tomu vždycky tak. Na důkaz jsme pro vás vybrali ty nejbizarnější kousky. Dobře se bavte.

Když dárky naděluje kostlivec

Loutkový muzikál Tima Burtona a písničkami Dannyho Elfmana z roku 1993 je u nás známý jako Noční můra před Vánocemi. Příběh se odehrává převážně v halloweenské zemi, a proto je hlavním hrdinou kostlivec Jack, kterému zdatně sekundují upíři, vlkodlaci a jiní strašidláci.

Jacka už nebaví neustále strojit Halloween a zatouží uspořádat Vánoce. Halloweenští občané proto na chvíli odklidí Santu Clause a pak rozdávají svérázné dárky. Tu z balíčku vyletí netopýr, tady se vyplazí had, nebo dokonce useknutá hlava. A děti pěkně vřískají. Tomu se nedá odolat.

Zpívající kanibal

Pánové Parker a Stone byli šílení dávno před tím, než začali koketovat s Městečkem South Park. Dokazuje to jejich abnormální počin z roku 1996, Kanibal! Muzikál. Vypráví skutečný příběh Alferda Packera, který vedl během zlaté horečky skupinu zlatokopů k nalezišti zlata. V horách je ovšem zaskočil sníh, se kterým jde v ruku v ruce nedostatek potravy…

Můžete nám věřit, že něco tak shpadoinklovitého jste ještě neviděli. Na výpravě je sice znát malý rozpočet, ale i tak si vrchovatě užijete excelentní vidláctví hrdinů a vtipné songy na značně morbidní náměty.

Zabili Kennyho, parchanti!

V muzikálové jízdě pokračujeme kritikou společnosti, která je přímo prošpikovaná nekorektním humorem a drsným slovníkem. V roce 1999 se Parker a Stone rozhodli natočit celovečerák South Park: Peklo na zemi. A asi se jim stýskalo po kanibalech, tak z toho byl zase muzikál.

Zemí hrozí armagedon a můžou za to Terrance a Phillip. No jo, zase ti Kanaďani. Kromě klasické drsné zábavy nabízí film nesmírně chytlavé songy. Ale raději si je jen broukejte. Texty nejsou úplně vhodné do společnosti.

Zpěv v soudní síni

Tanec v temnotě z roku 2000 je rozhodně ten nejzvláštnější muzikál všech dob. Aby ne, když v něm hlavní roli hraje Björk a celé to spískal Lars von Trier.

Pokud si film odvážíte pustit, dostanete syrový příběh o matce, která šetří synovi na operaci očí. Příběh se zcela zvrhne v bolestnou depresi v okamžiku, kdy matka podlehne náhlému popudu a ukradne peníze. Ocitá se před soudem a divák věří v happy end. Ale dopřeje nám ho Trier? Přesvědčte se!

Ledvina podléhá exekuci!

V roce 2008 byl natočen neobvyklý mix muzikálu, sci-fi, hororu, komiksu: Repo: Genetická opera! V pochmurných kulisách budoucnosti se odehrává příběh Repomana. Jeho prací je zabavovat občanům orgány, které už nemohou splácet.

Hudba v tomto filmu je zvláštní zážitek. Užijete si něco jako mix tvrdého rocku a japonské opery. Mnozí se snaží atmosféru a výtvarnou podobu Repo popsat jako něco mezi Blade Runnerem a The Rocky Horror Picture Show. Sami se můžete přesvědčit, jestli mají pravdu.

4056471528_9816f15d9d_z