Je vaše pleť bez energie, unavená, bez jasu? Může se také loupat a na kruzích pod očima by se dalo houpat. Dehydratovaná pokožka je problémem, který se odráží na celkovém zdraví. Hodně to souvisí se zdravým životním stylem, pobytem na sluníčku, v zakouřeném prostředí, nedostatkem spánku a podobně.

Pleť bez jiskry

Dehydratovaná pleť ztrácí jiskru a následně vypadáte o dost starší. Hydratace je tak základním krokem ke krásné pleti. Prvním krokem ke krásné pleti je péče o ni. Tu nesmíte ponechávat v náhodě, pravidelně se o pleť starat. Jedině tak dosáhnete toho, že bude vypadat krásně, zdravě, pružně a bude zářit na míle daleko.

Náš tip: Jste těhotná a hledáte přírodní kosmetiku bez parabenů, jež je vhodná pro každodenní používání, zkuste takovou, která obsahuje růžový olej, který pokožku zvláčňuje, hydratuje, vyživuje a chrání ji před záněty.

Základ je hydratování

A to vždy a všude. Nestačí jen krémy, které slibují zázračné účinky v podobě hydratace pokožky. Můžete si pomoci sami a to tím, že budete dbát na svůj pitný režim. Aby vaše tělo získávalo alespoň základní pitný režim, doporučuje se denně vypít minimálně osm sklenic. Ovšem pozor, namísto sladkých a ochucených limonád sáhněte po čisté neperlivé vodě.

Věk hraje roli

V hydrataci a elasticitě hraje roli také věk. Pleť s přibývajícími roky neumí udržet tolik vody a může docházet k narušení lipidové vrstvy. S pomocí pravidelného využívání krémů s hydratační složkou a pravidelným pitným režimem můžete proces stárnutí pokožku maličko pozdržet.

Hydratační krémy

Podobně jako hydratace zevnitř těla je nutno hydratovat pleť s pomocí různých krémů. Dnes je na trhu spousta krémů, takže vyberete takový, který koresponduje s vaší pletí. Máte problémy s akné, mastnou pletí, s vráskami a podobně? Pak vybírejte takový krém, který pomůže nejen od běžných problémů, ale zároveň také pleti poskytne hydrataci, kterou si bezesporu zaslouží.