Kousání nehtů je nepříjemný zlozvyk, kterým bohužel trpí spousta lidí. Je to běžný způsob, jak si pomoci od stresu a nervozity. Ač se to nezdá, kousání nehtů je častější u mužů než u žen. Tento zlozvyk má často svůj původ někdy v dětství a rozvíjí se postupně, nejčastěji v době puberty. Ve chvíli, kdy jste nervózní, ve stresu, nudíte se a podobně, pak si koušete nehty, kůžičku nebo skřípete zuby.

Nepříjemné a někdy i nebezpečné kousání nehtů

Nervozitu, stres nebo úzkost můžete řešit jiným způsobem než kousáním nehtů. Tento zlozvyk je nepříjemný a navíc to nevypadá vůbec esteticky. Kousání nehtů nebo také onychofagie může způsobovat problémy s ústy nebo se zuby, často mohou krvácet dásně a zvyšuje se riziko zánětu dásní. Za nehty se drží hodně špíny, takže to může vést ke spoustě onemocnění, k bolesti břicha, žaludečním problémům nebo také k zánětům. Je lepší se ho zbavit!

Nůžky v kabelce

Stane se vám někdy, že se nehet zlomí, když jste ve škole nebo kdekoliv jinde? Vadí vám a tak prostě musíte, s pomoci zubů, nehet upravit. S pomoci nůžek v kabelce můžete tento problém kdykoliv vyřešit a to bez nutnosti kousání nehtů. Stejně se vám je nikdy nepovede srovnat stejně.

Zlozvyk vysaďte

A nahraďte něčím jiným. V době stresu nebo úzkosti můžete zkusit například sportování, jednoduché počítání, hluboký nádech a výdech, můžete třeba zkusit jinou kreativní činnost. Zkrátka něco, co odvede vaší pozornost.

Žvýkačka

Jste nervózní nebo cítíte nepříjemný stres? Zkuste jiný prostředek k uklidnění než kousání nehtů. Sáhněte po žvýkačce a žvýkejte. To vám může pomoci i ve chvíli, když jste nervózní a skřípete zuby!

Nechte se peskovat

Ač to není nic příjemného, je dobré, aby vám někdo neustále připomínal, že kousat nehty není to pravé. Pomůže obvykle „nekousej si nehty, už zase, necháš toho“ když to navíc zní z úst nejlepší kamarádky, je to výzva.