Uvažujete nad pořízením AV techniky pro svou konferenci, kongres, veřejnou akci či jiný event? Nemůžete se rozhodnout, zda investovat do vlastní techniky, nebo zvolit pronájem AV techniky? Pak právě tento článek vám pomůže usnadnit volbu. Zjistěte, jaké hlavní výhody a nevýhody nabízí nákup a pronájem aparatury.

Pronájem aparatury vyjde levněji

Jedním z hlavních aspektů při porovnání dvou možností, jenž hraje důležitou roli, je cena. Nelze pochybovat o tom, že při pořizování většiny produktů se rozhodujeme podle ceny. A samozřejmě AV technika není výjimkou. Pokud hledáte levnější a jednodušší řešení, pak bude správnou volbou právě pronájem AV techniky. Nákup vlastní techniky je totiž výrazně dražší, ale na rozdíl od pronájmu vám zůstane nastálo.

Obecně se dá říci, že pronájem AV techniky je vhodný při pořádání jednorázových či nepravidelných akcí. Naopak nákup je vhodný v případě, že pořádáte eventy pravidelně a investice do AV techniky se vyplatí.

Při nákupu si můžete zvolit kvalitu techniky

V rámci pronájmu a nákupu AV techniky je také třeba zohlednit kvalitu zařízení. Pronájem AV techniky na rozdíl od nákupu většinou neumožňuje volbu kvality techniky podle svého uvážení. Avšak firmy zajišťující pronájem aparatury často disponují nejmodernější technikou. U nákupu je důležité sledovat kvalitu kupovaného zařízení, aby vám dlouho vydrželo. Pronájem techniky lze tak považovat za jednodušší řešení, jak si obstarat AV techniku pro svou akci.

Pronájem AV techniky je rychlejším řešením

Jedním z posledních aspektů, který je třeba vzít v úvahu je rychlost dodání techniky. Obecně se dá říci, že rychlejším řešením je pronájem techniky, jelikož firma potřebným zařízením disponuje a může ho dovézt na místo určení hned. Naopak nákup nejprve vyžaduje čas na vyhledání vhodné techniky, kterou je potřeba pořídit. U pronájmu AV techniky tyto starosti odpadají, jelikož odborná firma vám poradí, jaká technika by neměla na vaší akci chybět a zároveň zajistí její instalaci.

Nakonec je důležité se obrátit na spolehlivou firmu. Jednou z takových je například Economic Service, které poskytuje pronájem projekční techniky a ozvučení ve vysoké kvalitě.