Knihy vás nemusí vyloženě bavit. Jak ale poznat, že nastal čas dát šanci něčemu jinému? Na to se podíváme v tomto článku.

Určitě se vám to někdy stalo. Ponořili jste se do čtení, jenže po chvíli jste zjistili, že vás daný titul nebaví. Nevěděli jste proč, ale říkali jste si, jestli má vůbec smysl pokračovat. Co když se do takové situace dostanete znovu? Nevadí. V následujících článcích vám ukážeme tři chvíle, kdy je v pořádku pustit se do něčeho jiného.

Nesnášíte hlavní postavy

Žebříčky knih jsou dobrým pomocníkem. Nejlépe hodnocené knihy totiž táhnou a nabízí něco, s čím se dokážou ztotožnit masy lidí. I tak ovšem můžete narazit na titul, kde vám vyloženě nesednou hlavní postavy. Každý jsme jiný. Máme rádi jiný typ humoru, obdivujeme odlišné typy osobností. Jestliže vám tedy nebudou sedět hlavní hrdinové, nemá smysl s nimi trávit další čas. Zbytečně byste se trápili. Proto stávající knihu odložte a pusťte se do jiné.

Vaše myšlenky jsou zajímavější

Někdy je těžké naplno se soustředit. Když však budete číst, je potřeba tomu věnovat vaši plnou pozornost. V opačném případě vám mohou uniknout podstatné detaily, ale také mnohem větší souvislosti. Pokud se tedy přistihnete, že během čtení raději prozkoumáváte tajemství vaší mysli, možná nastal čas čelit pravdě. Má vůbec smysl pokračovat?

U knihy usínáte

Tohle vám snad ani připomínat nemusíme. Kniha má být zábavná. A nezáleží vůbec na tom, jaký žánr preferujete. Jestli se rádi smějete, nebo máte v oblibě vážnější díla. V obou případech byste měli být přikovaní a jedním dechem hltat, co se právě děje na stránkách knížky. Pokud ale místo toho usínáte, pak je to jasné znamení, že něco není v pořádku. Čtete-li před spaním a jste zmožení po dlouhém dni, pak by se to dalo pochopit. Dobrá kniha vám ale i tak nedá spát. Až si budete vybírat něco dalšího na čtení, myslete na to.