Keto dieta je efektivní formou stravování, která přináší tížené výsledky nejen týkající se hubnutí přebytečných tuků, ale také v nabírání svalové hmoty. Keto dieta je tzv. proteinovou dietou, která využívá tzv. ketózy a dosahuje skvělých výsledků.

Ketóza

Keto dieta je redukční dietou, která je založena na vysokém příjmu zdravých tuků a bílkovin a na minimálním příjmu sacharidů. Organismus, který bude mít nedostatek sacharidů v jídelníčku, se dostane do tzv. stavu ketózy, což je stav, kdy začíná brát energii ne z cukrů, jelikož jich má nedostatek, ale z tuků a vytvořených tukových zásob. Díky tomu dochází k hubnutí, ale ztráty svalů se tento způsob stravování nedotýká. Pokud se stále ptáte, jak zhubnout, může být pro vás keto dieta tou pravou.

Složení stravy

Co se týká složení stravy při keto dietě, jsou potraviny, kterým byste se měli vyhýbat a potraviny, které jsou pro vás více než vhodné. Během keto diety je například vhodné konzumovat zdroje proteinů, tedy různé druhy mas, vejce, ryby a mořské plody, dále samozřejmě zdravé tuky a oleje, zeleninu a ovoce s nízkým obsahem sacharidů, ořechy, semínka a mléčné výrobky. Vyhnout byste se však měli obilovinám a sacharidům, bramborám, sladidlům a cukru, ovoci s vysokým obsahem sacharidů, rafinovaným tukům a olejům.

Odborná pomoc

Pokud hledáte inspiraci a pomoc při hubnutí, řešením pro vás může být sestavení dietního programu keto diety, který vás připraví na to, abyste přešli na danou stravu tak, abyste tento stav udrželi trvale. Stravovat se tak začnete zdravě, vyváženě a podpoříte spalování tuků. Motivuje vás také ke správnému a pravidelnému stravování a zbaví vás možnosti vymlouvat se, že nevíte, jak začít. Pusťte se proto i vy do keto stravování již nyní. Čím dříve začnete, tím dříve budete blíže vaší vytoužené postavě.