Říkáte si, že vztahy, kde jste si vzájemně nejen milenci, ale také přáteli, jsou takové, které vydrží napořád. Vždyť jste si vzájemně oporou, milujete se, tak co víc chtít? Je to přece v pořádku, nebo ne? Jak kdy. Problém může nastat ve chvíli, kdy se z partnerského vztahu vytratí milostné vzrušení a pouto. Z velké lásky tak zůstane jen kamarádství.

Znáte mnohé slavné páry, které poukazují na to, že se stali pouhými kamarády, z jejich vztahu vyprchala láska. Pro některé to může být jen taková chránící formulka, která jim může zajistit klid od médií. Ovšem, co když je to pravda? Co když se opravdu takové situace stávají? Ze vztahu se vytratí ona jiskra a nezůstane vám nic jiného, než pevné a dobré přátelství.

Chybí city

Na začátku se milujete, cítíte to vzrušení, motýlky v břiše a podobně. Postupem času zjistíte, že už to není takové, jako na začátku, vztah se mění, přichází do něj klasické problémy. Každý vztah se nějakým způsobem vyvíjí, mění se, to je normální. Jenže, u vás postupně vyprchávají city, až nakonec zjistíte, že city chybí úplně?

Zkuste na tom pracovat

Dlouhodobý vztah by se podle odborníků neměl jen tak zahazovat, pokud je to jen trochu možné, je dobré na něm pracovat. Zkusit to můžete i vy, zjistíte-li, že je ve vašem vztahu něco špatně a postupně z vás vyprchává láska, zkuste znovu onu pověstnou jiskru zažehnout. Romantické víkendy, společné večeře, kina, divadla a podobně. Za pokus nic nedáte a kdoví, třeba se vám vztah obnovit podaří.

Když to nejde

Pokud to nejde a vy cítíte, že s partnerem už jste spolu spíše jako spolubydlící a velmi dobří kamarádi, pak je dobré to ukončit. Zbytečně se budete oba trápit a žít jako nejlepší přátelé? Na to přeci máte dost času!