Jste vždy natěšení, když se vrhnete na nový sport? Vydrží vám to však jen chvíli? Koupíte si domu činky, rotoped, stepper, ale na vše padá prach a nikdo na ně ani nesáhne? Vyberte si takový sport nebo cvičení, u kterého vydržíte. Že to není jednoduché, to je víc než jasné. Pokud však vytrváte, najdete ten správný sport nebo cvičení, u kterého vydržíte.

Protažení nebo kardio?

Dobré je si ujasnit, zda chcete celé tělo protáhnout při pomalejším cvičení nebo chcete rychlé kardio, při kterém z vás lije pot, a dáte si takříkajíc pořádně do těla. Každé cvičení má své výhody, každé je v něčem lepší a každé se také hodí pro někoho jiného. Důležité je vybrat si mezi nimi to, co pro vás bude lepší. A nevybere to nijak jinak než vyzkoušením. Zajděte si například na kalenetiku, pilates, aerobic, zumbu, jógu a uvidíte, které z těchto cvičení vám lépe sedne, které budete zvládat a také to, které vás bude co nejvíc bavit.

Rozumné dávky

I když vás nové cvičení nadchne a vy se naprosto zamilujete, je důležité dávat pozor na to, jak často chodíte cvičit. Odborníci se shodují, že se musí začít pozvolna. Jestliže máte sedavé zaměstnání a ani tak tomu pohybu moc nedáte, pak najednou nemůžete chodit cvičit čtyřikrát týdně a čekat, že budete naprosto v pohodě. Ze začátku choďte jednou až dvakrát týdně, postupně dávky můžete zvyšovat.

Pohyb střídejte

Nemusíte zůstat u jednoho sportu nebo cvičení po celou dobu. Vybírejte, kombinujte! V jednom týdnu můžete jít na jógu nebo pilates a další týden zase na aerobic nebo zumbu. Můžete také v jednom týdnu kombinovat kardio a klidové cvičení, tedy například jít na spinning a za dva dny na jógu, kde si skvěle protáhnete celé tělo a všechny svaly.