Kruhy pod očima a únava ne vždycky souvisí s nekvalitním spánkem. Někdy za něj mohou starosti a další různé věci. Bohužel, ne vždycky jdou zamaskovat make-upem, korektorem a dalšími prostředky. Kruhy pod očima můžete mít i v mladém věku. V následujícím článku zjistíte způsoby, jak jej zmírnit.

Otoky a kruhy pod očima

Každá žena dříve či později bude řešit kruhy pod očima nebo otoky. Ať už půjde o noc, kterou propaříte s kamarády, probdělé noci s miminkem, noční směny někde v práci, nespavost nebo strach, kde se váš teenager fláká po nocích. Kruhy pod očima mohou vznikat ze spousty příčin. Jakých?

  • Nevyspání
  • Dědičné rysy
  • Nemoci (problémy s alergiemi, ledvinami nebo dutinami)
  • Stres
  • Špatný životospráva
  • Nadměrná konzumace soli
  • Nadměrné hromadění tekutin

Kůže okolo očí je velmi tenká a otoky a kruhy v jejím okolí jsou tedy velmi výrazné. Jak se jich zbavit či je alespoň minimalizovat?

Zaměřte se na životosprávu

Do těla dostaňte železo, vitamín A, zeleninu, ovoce. Vyhněte se také zvýšené konzumaci soli, alkoholu, tropického ovoce nebo také pšenice. Pozor také na dostatečný přísun tekutin, ale pozor, káva vysušuje. Hydratujte pokožku správně, pozor na přehnaný přísun tekutin.

Různé maskovací finty

Kruhy pod očima můžete zmírnit s pomocí krémů s obsahem minerálních olejů. Těmto krémům se vyhněte. Obecně platí, že čím lehčí složení má krém, tím je to pro vás lepší. Žádné těžké krémy, žádný minerální olej, na tom se shoduje spousta vizážistek.

Pomůže salátová okurka

Salátová okurka může pomoci stáhnout cévy v oblasti očí a otoky tak jednoduše ustoupí. Zavřete oči, lehněte si a na oči položte plátky okurky. Nechejte působit pět až deset minut a odpočívejte. Následně budou vaše oči jako znovuzrozené.