V zimní čepici se sami sobě dost často nelíbíme a nutnost ji nosit je pro nás nepříjemná. Ve skutečnosti ale sluší skoro každému. Jen musíme najít tu správnou a před zrcadlem si s ní trochu pohrát.

Doba, kdy čepice představovala odpudivou nevzhlednou pleteninu, naraženou až po oči, je dávno pryč. Dnes už nezáleží na tom, jestli je zima nebo léto, různé čepice, čepičky a hučky se staly šik módním doplňkem. Nebraňte se jim!

Nejžhavější jsou bambule

Zrovna teď nejvíc frčí bambule a čím větší tím lepší. A taky se vůbec nemusíte bát barev. Proužky, různé vzorky, korálky, mušličky, tím vším můžete čepici jen vylepšit.

Pokud nejste zrovna připravení přitahovat pozornost širokého okolí papouščí barevností, ani elegantní bílá, béžová nebo černá barva nic nezkazí. Zvlášť, když vám bude ladit třeba k bundě, nebo k rukavicím a šále.

Nejvíc šik materiály

Pletené a háčkované čepice si s sebou nesou předsudky kvůli své minulosti, ve skutečnosti ale dnes patří k těm nejvíc hot materiálům. Jsou originální a jejich výrobci jim věnují zaujatou péči. Navíc jsou k dostání jak v luxusních drahých variantách, které se neuvěřitelně příjemně nosí, tak i obyčejnější, ne tak finančně náročné.

Pozadu ovšem nezůstává ani fleece, který méně profukuje.

V ruském stylu

Hitem letošní zimy jsou ušanky. Je to kapku zvláštní vzhledem k tomu, že až do nedávna jsme místo zimy měli spíš podzim, ale i přesto táhnou. Skvěle vypadají s kožešinou i bez a dokáží vyvolat silnou příchuť příjemně mrazivé exotiky.

Králičí ouška k nakousnutí

Asi nejtěžším kalibrem vůbec jsou letos čepice inspirované různými manga a anime zvířátky. Jsou stylizované jako celé hlavičky a působí nesmírně roztomile. Troufnout si na něco takového, to už je ale výzva!

Pod čepicí musí být vidět vlasy

Abyste nevypadali v čepici divně, stačí si ji před zrcadlem upravit tak, aby vám nezakrývala celé čelo, a tvář vám viditelně lemovaly vlasy nebo alespoň ofina. Uvidíte, jak se najednou z podivného stvoření proměníte v super kočku.