Jaro je tu. Vyrobte si jarní magnetické dekorace z kamínků, květin i z nanukových dřívek a silných magnetů podle návodů v článku. Ozdobte si byt.

Dekorace přichyťte na kovovou samolepicí pásku, seženete ji například na e-shopu Unimagnet.cz. Kovová páska má na zadní straně pěnovou vrstvu, díky které hezky přilne k nerovnému povrchu. Pásku můžete nastříhat nůžkami na požadovanou délku a pomocí samolepicí vrstvy nalepit na stěnu, dveře i obklady.

1) Jarní květinky v plechovce

Vyrobte si vázičku s magnetem a ozdobte si interiér. Na tvoření první jarní dekorace si pořiďte silný neodymový magnet a malou plechovku od rajčatového protlaku.

Plechovku bez víčka omyjte a natřete akrylovou barvou. Na plechovku přilepte univerzálním lepidlem neodymový magnet. Tak bude vázička držet na feromagnetickém povrchu, případně i na kovové pásce. Do vázičky vložte sušené nebo živé květiny. Nejprve však vyzkoušejte, zda se vázička s vodou a živými květy na povrchu udrží.

Náš tip: Hledáte originální velikonoční přání? Navštivte stránku www.prani-pranicka.cz, kde naleznete spoustu klasických, dojemných, ale i vtipných přání a přáníček. A to nejen velikonočních!

2) Roztomilé kuřátko z nanukových dřívek

Pro výrobu dřevěné dekorace s neodymovým magnetem nejprve nasbírejte pět dřívek od nanuku. Po umytí a usušení je natřete žlutou akrylovou barvou. Na zadní stranu jednoho dřívka schovejte samolepicí kotouč z neodymu. Všechna nanuková dřívka nalepte na žlutou čtvrtku – dřívko s magnetem vložte doprostřed.

Nyní ze žluté čtvrtky vystříhněte křidélka, z bílé oči a z oranžové čtvrtky nožičky a zobáček. Vysříhané části přilepte ke kuřátku a jarní magnetická dekorace je na světě. Připevněte ji ke kovové pásce na zdi.

3) Nápis: „Veselé jaro!“ z kamínků

Využijte oblázky z dovolené u moře nebo posbírejte pár kamínků na zahradě. Kamínky přetřete akrylovými barvami v pestrých barvách. Na každý kámen napište fixem jedno písmenko nápisu. Potom na zadní stranu oblázku přilepte vteřinovým lepidlem nebo tavnou pistolí neodymový kotouč. Poskládejte kameny do nápisu a přichyťte je ke kovové pásce na stěně.

Inspirujte se dalšími tipy na jarní dekorace do bytu s magnety.

Přivítejte jaro novými dekoracemi.