Občas se na věcech, které se hůř čistí objeví skvrny, se kterými si musíte poradit. A zejména, pokud máte děti, protože s nimi to není jednoduché. Nepořádek po celém domě může být častý, děti jednoduše sáhnout všude, kde potřebují a je jim jedno, zda mají ruce čisté nebo špinavé od čokolády či jiného jídla. Vyčistit jednotlivé kusy oblečení je jednoduché, dáte je do pračky a hotovo. Co však další věci, které nemůžete dát do pračky?

Věci, které do pračky dát můžete

Pračka v mnoha ohledech pomůže, jednoduše jí zapnete, dáte do ní všechno špinavé a pak už jen čekáte, až se vypere. Možná můžete některé věci přidat do pračky také. Nemusí jít jen o oblečení a podobně. Uvažovali jste, co všechno do pračky dát můžete? Možná věci, o kterých jste sami ani nevěděli.

Sprchový závěs

Na něm se často udržuje špínu a plíseň. Čistit jej je poněkud obtížnější. Můžete je dát do pračky! Přidejte k nim také několik ručníků, aby se závěs nepotrhal, a můžete je skvěle vyčistit. Použijte prací prostředek s jednou odměrkou jedlé sody.

Koberečky v autě

V autě jsou koberečky nebo rohože hodně namáhaným artiklem, ulpívá na nich vše, co máte na botách. A ruku na srdce, občas lidé v autě jedí a něco jim spadne. Vyčistit je, je minimálně podle vás, problematické. Můžete je dát do pračky a máte po problému!

Vlasové čelenky a gumičky

Vlasové doplňky jako čelenky nebo gumičky mohou být z laků, gelů a dalších produktů mohou být ulepené a zanesené. Občas je potřeba je pořádně vyprat a umýt. Vložte je do síťovaného vaku a dejte k prádlu.

Podložky na jógu

Potřebujete se postarat o podložku na jógu či jiné cvičení? Umyjte ji ve studené vodě a v jemném cyklu. Následně ji nechejte pořádně a volně vyschnout.