Jsou kousky oblečení, které módní poradci a návrháři označují jako velmi důležité, takové, které nesmí chybět v žádném dámském šatníku. Jsou to obvykle džíny, černé kalhoty, černá sukně, klasické sako. A patří zde také košile. Ideálně bílá. Ta se totiž také považuje za základ každého šatníku.

Bílá klasika

Na první pohled obyčejná bílá košile může působit až nudně. Přijde vám, že je to kousek bez fantazie? Věřte však, že i se zdánlivě obyčejnou bílou košilí můžete vykouzlit řadu skvělých a stylových outfitů. Jde o sázku na jistotu, pracovní schůzka, business život, divadlo, společenský večírek. Všude tam využijete bílou košili a vyberete-li si kvalitní kousek, pak vám může vydržet opravdu několik sezón.

Elegance a styl

Bílá košile nestárne, sluší mnoha ženám, mladým slečnám i pracujícím ženám. Skvěle se hodí k pracovnímu kostýmku, sukni, kalhotám. Můžete si jí však vzít také k džínům nebo džínové sukni a dodat jí tak méně formálnosti. Potřebujete-li vypadat profesionálně nebo potřebujete-li dodržet dress code business, pak sáhněte po společenských kalhotách, kostýmku nebo pouzdrové sukni.

Chcete-li však odlehčit formálnosti a přidat k ní ležérní prvek, natáhněte na sebe džíny. Košili tak můžete nechat volně přes kalhoty, zastrčenou jen tak napůl nebo dokonce trochu rozverně uvázat vepředu uzel. Vyhrát si můžete i s knoflíky, které nemusí být vždy precizně a pečlivě zapnuty. Nechejte rozepnutý první a poslední knoflíček. Dodáte outfitu rozvernost.

Nebojte se barev

Výše jsme se zmiňovali o klasické bílé košili. Nemusíte však zůstat jen u této klasické barvy, existuje mnoho odstínů, vzorů, motivů a střihů. Geometrické vzory, proužky, stále modernější kotvičky, srdíčka a podobně. Světlé džíny a černá košile nebo černé kalhoty a například sytě žlutá či růžová košile? Ano, fantazie se meze nekladou.