Přemýšlíte nad tím, že si koupíte pejska? V tom případě dobře zvažte, jestli je to skutečně to, co opravdu chcete. Pejsek není závazek na rok nebo na dva. Je to závazek na velkou část života, minimálně na patnáct let. Pokud si koupíte pejska, nemůžete si to rozmyslet po týdnu a dát ho do útulku, už si k vám vypěstuje jisté pouto a vy k němu jistě také.

Dobře tedy zvažte svou situaci a zodpovězte si otázku, jestli pejsek je skutečně to, co do svého života potřebujete vtáhnout, a pokud není, raději ještě několik let či minimálně měsíců počkejte. Jestli jste však o svém rozhodnutí přesvědčeni, nezapomeňte investovat do jeho základní výbavy, která je potřebná ještě předtím, než si pejska vezmete domů.

Otázkou je, co do základní psí výbavy patří. S tím mohou pomoct otázky, které je třeba si položit v chovatelských potřebách. A jaké otázky to jsou?

1) Má pes, kde spát?

Důležité je, aby měl pes, kde spát. I když bude spát na posteli svého majitele nebo bude spát na pohovce, je nutné, aby měl svůj pelech, který bude jeho útočištěm či místem klidu. Dnes lze zakoupit pelechy v takovém provedení, aby se vždy perfektně hodily do místností domu a aby tak nenarušovaly sladění barev majitele.

2) Má pes, z čeho jíst?

Součástí základní výbavy je samozřejmě miska na vodu a na krmení. To zkrátka k základní výbavě patří a na to se mnohdy nezapomíná.

3) Můžeme vyrazit na procházku?

Se psem se na procházku chodit bude, ať se to majiteli psa líbí nebo nikoli. Koupil si zkrátka živého tvora a ten potřebuje běhat a dýchat čerstvý vzduch, i když většinu času může trávit s majitelem doma. Než si pejska přivezete domů, je třeba mít pro něj obojek a vodítko, bez čehož byste nemohli vyrazit na procházku nebo na výlet. Obojek a vodítko můžete zpestřit barevným šátkem, který vždy prozradí, jestli máte fenku nebo psa. Více na Iridog.cz.