Na vztahu je třeba neustále pracovat, vztah se vyvíjí a mění. Z prvotní zamilovanosti se vrhnete do klasického každodenního vztahu. Hádky, problémy, kompromisy, krize usmiřování a podobně. To vše patří do vztahu. Vztahy jsou komplikované, a aby fungovaly, musí na něm pracovat oba partneři. Na co si dát pozor? Co vztahy ničí?

Rovnocenné partnerství

Vztah je rovnocenné partnerství, které by mělo být založeno nejen na lásce, ale také vzájemném porozumění a pochopení. Vztah je třeba opečovávat, starat se o něj, aby vzkvétal a nespadl do nutného stereotypu. Neměla by v něm chybět úcta, přátelství, porozumění, schopnost kompromisu, opora, vzájemná tolerance, podpora a mnoho dalšího. Občas se, jako v každém vztahu objeví problémy. Co může vztahy ničit a jak se tomu vyhnout?

Kritika druhého

Dokonalý člověk neexistuje, každý jsme nějaký a jen tak se člověk nezmění, pokud sám nechce. I když vás někdy partner irituje, nekritizujte. Určitě i vy máte nějaké ty chyby, které na vás partnerovi vadí. Kritikou nebo popichováním do vztahu vnášíte napětí. Jestliže máte konstruktivní kritiku nebo podnět, pak si to nechte na dobu, kdy jste spolu sami.

Hádky mezi lidmi

Hádky nebo neshody jsou běžnou součástí každého vztahu, ale hádat se, to je umění, musí se to umět. Hádat se před lidmi, ať už na nějaké party, večírku nebo jen u přátel na návštěvě není zrovna šťastné. Do rozpaků uvedete nejen partnera, ale také to nebude příjemné lidem okolo. Hádky patří jen mezi vás, nemusí jim asistovat nikdo další.

Žárlivost

Nejistota, nedostatek sebedůvěry, strach ze zrady to všechno podněcuje a vyvolává žárlivost. Ať už s nevěrou máte nějaké ty zkušenosti, je nutno pochopit, že před sebou máte nového partnera a ten si zaslouží vaší důvěru. Žárlivost je spolehlivým zabijákem vztahu a lásky. Když se k tomu přidají hádky na denním pořádku, špehování nebo kontrola spěje vztah do záhuby.