Znáte Mariah Carey a Nicka Cannona? Ona je asi tak o dvanáct let starší než on a zdá se, že jim to klape. Nejsou však jediní. V posledních letech se v USA a Evropě hojně vyskytují takzvané neopumy.

Všichni si chceme užívat

Puma bylo vtipné označení pro skvěle vypadající ženu po čtyřicítce, která má ráda zajíčky. Teď se hranice posouvá. Ani ženy nechtějí hned tak dospět, zahnízdit a mít plno starostí. Proto mnoho z nich po třicítce ještě nechce rodinu, ale chce řádit v klubech a provozovat adrenalinové sporty. A ano, taky si užívat divokého sexu. A k tomu je přece nejlepší společnost dvacetiletých. Takovým kočkám se začalo říkat neopumy.

Starší ženy si na mladších partnerech pochvalují spontánnost a smysl pro dobrodružství, které postrádají u starších mužů. Naopak mladíky přitahuje vyzrálost a zkušenost žen, které jsou starší než oni.

Kosmetika a cvičení jsou tajemstvím věčné krásy

Tento masový trend vznikl poměrně nedávno. Umožnil to až naprosto odlišný styl života a možnosti péče o vzhled, jaké tu nikdy dřív nebyly. Dávno už není pravda, že ženy ztrácejí s věkem na atraktivnosti.

S kvalitní kosmetikou, chic oblečením a zdravou životosprávou zůstávají přitažlivé velice dlouho. Ve třiceti vypadají prakticky bez výjimky lépe než ve dvaceti. Navíc bývají už finančně zajištěné, takže od přítele nic neočekávají. A to je pro mladé muže, na které hmotné statky čekají teprve v budoucnu, požehnání.

Okolí se vždycky na takový vztah nedívá příliš nadšeně, ale ve skutečnosti neexistuje jediný důvod, proč by to nemohlo fungovat. Stejně jako v každém jiném vztahu záleží jen na tom, aby byli oba partneři na stejné vlně a měli podobnou představu o trávení času.

Ulovte si svou pumu!

Dříve panoval obecný názor, že je v těchto případech svůdkyní žena. Během průzkumů se však ukázalo, že jsou to často právě zajíčci, kteří se snaží neopumu ulovit. Proto se nemusíte stydět, když se vám zalíbí sexy dáma. Zapomeňte na úšklebky okolí a klidně ji pozvěte na kafe. I kdyby se ukázalo, že nemá zájem, jistě jí zalichotíte.