Statistiky hovoří jasně. Dnes už noc beze spánku zdaleka neznamená, že bychom nemohli usnout. Může za to naše vlastní elektronika! Nejčastěji nás od spánku zdržuje pořád ještě televize, ale hned v závěsu je internet, mobilní telefon a poslech mp3. Obrovský krajíc z našeho spánku si ukrajují také hry.

Když chcete koukat, poslouchat nebo číst

Tento rok jsme dostali spoustu nových elektronických hraček, díky kterým se nevyspíme. Jasně mezi nimi vede tablet Amazon Kindle Fire HD. Kromě nižší ceny má taky pár vylepšení. Jak už HD v názvu napovídá, jde především o kvalitu obrazu, ale i zvuku. Primárně je určen ke sledování videa a poslechu hudby. Ale myslelo se i na knihomoly. Kindle Fire má totiž funkci Immersion Reading – tablet vám bude číst a právě čtené slovo dokáže v textu zvýraznit. Také už umí předčítat e-knihu od místa, kde jsme skončili s vlastním čtením.

Ale možná by se vám hodil spíš Asus Eee Pad Transformer Prime. Není úplně jasné, jestli je to tablet nebo netbook, ale každopádně je hodně našlapaný. Má skvělou výbavu a taky pořádný výkon. K tomu si připočtěte skvělý vzhled, minimální tloušťku a rozšířené pozorovací úhly díky sklu Gorilla Glass. Takový drobeček vám zajistí také mnoho probděných nocí.

Když si chcete zapařit

Pokud byste ale chtěli svou noc prožít akčněji, bude se vám víc hodit Wii U. Vylepšení oproti předešlým verzím spočívá v netradičním ovládání. Dotykovým ovladačem je tu malý tablet. Tento typ ovládání umožní do her implantovat rozšířenou realitu, a tak zasadit do reálného prostředí na obrazovce virtuální prvky. Pro některé hry ovšem zůstává klasický tlačítkový ovladač.

Herního šílenství si ale můžete užívat i s PlayStationem Vita. Kromě citlivějších senzorů náklonu ovladače má Vita připojení k netu a sociální prvky. Můžete vidět hráče, připojené ve svém okolí a neustále vám budou chodit informace o tom, co se ve vaší hráčské komunitě děje, což vám dá pocit opravdového propojení.

Nebo se možná zamilujete do 3D displeje k Sony PlayStationu. Ten totiž nejenže zvládá jak 3D i 2D obsah a Blu-ray, ale umí zobrazit i hru dvou hráčů na jednom displeji ve 2D.

Když chcete úplně všechno!

Nakonec jsme si ale nechali největší bombu – 3 v jednom. Je to smartphone, tablet, ale i netbook. Co je to? Nebudeme vás mučit, jde o Asus Padfone. Je to telefon, ze kterého vložením do doku uděláte tablet s androidem a po připojení klávesnice netbook. Potřebujete vědět ještě něco jiného?