Nemůžeme se dočkat, až se „toho“ zbavíme, ale většina z nás se těsně před prvním milováním vyděsí nebo úplně zpanikaří. Co když se mu nebudu líbit? Co když se mi vysměje? Pronásledují nás mučivé pochybnosti, které nám mohou udělat z první intimní chvilky nefalšované peklo.

Dokonalé poprvé je mýtus

Hlavně v tom rozhodně nejste sami. Takové pochyby měla nebo bude mít většina z nás, a vsaďte boty, že váš partner nebo partnerka trpí úplně stejně. Už je to lepší?

Těchto nepříjemných panických myšlenek se nedá úplně zbavit, ale máme pro vás pár rad, jak se vyhnout opravdovému debaklu z nervozity.

Hlavním zádrhelem bývají velká očekávání a příliš složitá plánování. Na poprvé to je prostě jako když si sednete do nového auta. Ještě si úplně nerozumíte, nevíte, jaké drobné zvláštnosti bude mít. Až časem se sžijete k dokonalosti. Proto od první jízdy očekávejte skutečně jen ono první oťukání.

Hlavně to nepřeplánujte!

Pokud si naplánujete romantickou večeři, odsun do ložnice a vášnivé milování za zvuků hudby, s mnoha detaily, zcela jistě pohoříte. Z nervozity podpálíte ubrus, talíř si převrhnete do klína, omylem pustíte rap… Tím vás rozhodně nechceme odrazovat od romantiky, jen na to raději poprvé běžte jednodušeji. Neplánujte tolik, nechce událostem volný průběh. Nikde přece není napsané, že se to nutně musí stát dnes.

Alkohol a pouta mají zákaz vstupu

Mnoho z nás si před prvním milováním dává na kuráž alkohol. Troška ho neuškodí, ale radši se neosmělujte moc. Nemuseli byste si ráno nic pamatovat. Anebo hůř, v té nejnevhodnější chvíli by se vám mohlo udělat nevolno.

Výstřední nebo exotické techniky milování si raději nechte někdy do budoucna, až se s partnerem lépe poznáte. Napoprvé to může působit i zastrašujícím dojmem. Něco takového lidi čekají spíš od sexuálních dravců než potenciálních vážných známostí.

Hlavní je prohloubit pocit blízkosti

Pokud patříte k těm, co musí z nervozity pořád mluvit, nebo naopak mlčet, prostě se radši přiznejte, že se trošku bojíte. Strašně se vám uleví, až se váš protějšek přizná, že on nebo ona taky. A nebudete působit ukecaně nebo divně mlčenlivě.

Pro vaše partnery bude také důležité, abyste jim dali najevo, že se vám to s nimi líbilo. Nezapomínejte, že se cítili stejně stresovaní jako vy. Nehodí se ovšem nic příliš drsného typu „Bylas dobrá, bejby“. To by mohlo být docela zastrašující.

I kdyby to napoprvé vyšlo trošku kostrbatě, nezapomeňte se pak přitulit, partnera pohladit, dát mu pusu a ještě si povídat. Tím dáte jasně najevo, že ať už byl průběh jakýkoliv, máte teď k sobě mnohem blíž.