Dostat se do prekérní situace ve vztahu je velmi snadné. Stačí jen říct něco, co jsme neměli.  Jako varování vám přinášíme pár typických vět, které nikdy nesmíte říct své milované.

Uklidni se, prosím tě!

Tahle fráze spolehlivě přivolá fúrii, která si bude chtít pochutnat na vašem ještě tlukoucím srdci. Možná vám to připadá zcela logické uklidňovat, když se vaše dívka rozčílí, ale nedělejte to. Kdyby někdo řekl totéž vám, uklidnili byste se?

Mějte na paměti, že tím vlastně své milované naznačujete, že se zlobí neprávem. Jenomže ona má patrně pocit, že jste provedli něco strašného. Radši tedy běžte trochu do sebe a slibte jí, že to budete společně řešit. Hned bude přístupnější racionální rozmluvě.

Nepřibrala jsi trochu?

Sami asi cítíte červenou stopku, ale tohle neříkejte ani v legraci. A vlastně nikomu, ani kamarádovi.

Pokud vaše přítelkyně opravdu nějaké to kilo přibrala, ví o tom moc dobře a rozhodně nepotřebuje, abyste ji upozorňovali na to, že to každý vidí. Okamžitě se začne cítit neatraktivní a nemilovaná.

Jo, ta! To je jenom kamarádka!

Dnes už díkybohu odzvonilo předsudkům ohledně kamarádství mezi muži a ženami, ale partneři jsou stále vůči našim kamarádům opačného pohlaví podezíraví.

A dívky jsou na tohle obzvláště opatrné. Nedivte se jim. Když řeknete: je to JENOM kamarádka, vaše drahá slyší: ZATÍM jsme spolu nic neměli. Buďte raději trochu konkrétnější, řekněte třeba: jo, to byla Jana, poznali jsme se v létě na vodě. A ideální je, když můžete dodat: chodí s Petrem, pamatuješ si Petra, že?

Já nevím, jak chceš ty.

Submisivní přítel, kterému na ničem nezáleží. Aspoň takhle holkám připadáte, když říkáte podobné věci. Děvčata sice chápou, že když se máte rozhodnout mezi šeříkovou a starorůžovou, budete mít problém, ale opravdu potřebují, aby z vás cítily zápal. Replikou „jak chceš ty“ dáváte najevo naprostý nezájem o věc.

—mlčení—

Někdy se asi bojíte cokoliv říct, protože máte pocit, že všechno jen zhoršíte, a tak mlčíte. Jenže mlčením dáváte najevo vinu a rezignaci nebo naštvanost. Proto vždycky raději něco řekněte. Cokoliv. Možná šlápnete pěkně vedle, ale nevadí. Přešlap se dá napravit snáz než provinilé nebo nepřátelské ticho.