Považuje váš partner za nejlepší zábavu sledovat na plátně lidi, jak se vraždí co nejnechutnějšími způsoby navzájem, popřípadě jak něco co nejnechutnějšími způsoby vraždí je? A vaše představa příjemně stráveného večera je jiná?  Připravili jsme pro vás pár rad, jak jít na horor a ve zdraví se z kina vrátit.

Jak se na to můžeš dívat, prosím tě!

Jednou za čas přijde ta strašná chvíle, kdy po vás váš miláček, horory doslova posedlý, požaduje, abyste s ním šli na jeden do kina.

Horor sice může být zábava a příjemný relax, ale ne pro netrénovaného diváka. Pokud na tento typ filmů nejste zvyklí, může ve vás horor vyvolat velmi nepříjemné pocity. A asi jen velmi těžko chápete, co na nich lidi vlastně mají.

Úplně se tomu vyhněte!

Děsivý nebo nechutný film může diváka občas opravdu poznamenat, proto bude ideální, když se vám z takové návštěvy kina podaří úplně vykroutit. V takovém případě platí ta samá strategie, kterou jsme radili při vyhýbání se slaďákům.

Poukažte na to, že váš drahý či drahá s vámi přece taky nechtějí chodit na váš oblíbený žánr. A že s nimi půjdete, když oni s vámi pak půjdou na romantickou komedii/artový film/dokument o vzrušujícím životě žížal… (doplňte dle partnerovy největší nechuti). Pokud váš miláček vytuší opravdové útrapy, pravděpodobně váš zbaví hrůzné povinnosti a na horor se vydá s přáteli.

Jestli už máte nějaké neblahé zkušenosti s návštěvou hororu, nebojte se s nimi vytasit. „Pamatuješ, jak jsme museli celé noci svítit, potom cos mě donutil jít na Silent Hill?“ To by mohlo také zabrat.

Došlo na nejhorší?

Když už se nemůžete vykroutit, je potřeba se předem psychicky obrnit a připravit plán aktivní obrany, protože při hororu s tou pasivní nevystačíte. Do sálu vstupujte jedině s colou a popcornem, abyste se měli během hrůz, odehrávajících se na plátně, čím zabývat.

Pokud se stydíte zakrývat si rukama oči, stejně dobře funguje pohled rozostřit a dívat se pod plátno, na hlavy diváků před vámi. A nikdo na vás nepozná, že se bojíte.

Bacha na lekačky!

Spoustě z nás nevadí ani tak občasné násilí nebo nechutnosti, ale nervově se hroutíme při očekávání tzv. lekaček. Naštěstí je většinou předchází velmi dramatická hudba, takže se můžete buď předem připravit, nebo využít rozostřeného zírání na hlavy.

Pozor byste si měli dát na lekačky s ozvěnou. Občas se povede, že je lekačka tak šikovně připravená, že při ní celé kino vyskočí na sedadlech půl metru do výšky. Náhlé povyskočení všech diváků může být zdrojem vašeho nečekaného leknutí.

Nebezpečí číhá všude!

Když už jste přinuceni horor v kině přežít, poučte se. Horory vás naučí, že nikdy nejste dost paranoidní a taky vám předvedou, co v žádném případě nesmíte dělat nebo říkat.

Ale to už znáte. Nikdy nechoďte na opuštěná a strašidelná místa. Nikdy se nerozdělujte. Nikdy neříkejte „za chvíli jsem zpátky“.

Pokud přežijete horor na plátně, třeba se zvýší vaše šance přežít ho v životě..