Také vám letní vedra způsobují zkrat v hlavě? Nemůžete pracovat, učit se, prostě nic? Chce to něco nenáročného, ale zábavného! Vybrali jsme pro vás akční pecky posledních pár desetiletí, které vás pobaví i v horkém pekle.

Bič a klobouk

Znáte už akčního archeologa Indianu Jonese? Nejenže se pyšní mužnou tváří Harrisona Forda, ale má spousty jiných předností. Neustále se dostává do nebezpečí a zachraňuje vzácné artefakty nebo krásné ženy. K jeho neodmyslitelným atributům patří kožený klobouk a bič, se kterým dokáže úžasné věci.

Indyho sága má už čtyři pokračování. Existuje také televizní seriál Mladý Indiana Jones, kdyby se vám pak stýskalo.

Je třeba zabít Sáru

Což má za úkol kyborg s označením Terminátor 800 alias Arnold Schwarzenegger. Zkonstruoval ho armádní počítač Skynet, který se v budoucnosti vzbouřil proti lidem a vede proti nim válku. Sára Connorová je matkou Johna, který ve válce pro změnu velí lidem. Proto je třeba ji eliminovat dřív, než ho porodí.

Čekají vás čtyři díly velmi akční a místy velmi vtipné podívané. A až se dodíváte, můžete si smlsnout na televizním seriálu Terminátor: Příběh Sáry Connorové.

Policejní parťáci

Jsou Roger Murtaugh (Danny Glover) a Martin Rigs (Mel Gibson). Do oka si moc nepadnou a Martin navíc nemá po smrti manželky žádný pud sebezáchovy a je doslova časovanou bombou. Film Smrtonosná zbraň je dnes kultovní a shodou okolností si můžete užít i jeho tři pokračování. Zase.

3767350580_57b72ff575_z

Bruce Willis a teroristé

John McClane ztělesněný Brucem Willisem se potýká s teroristy ve vtipné akční sérii Smrtonosná past. Zatím máme (jak jinak) 4 díly, ale už se blýská i na pátý. Ostatně Bruce to má naplánované jako šestidílnou ságu. Můžeme jen doufat, že udrží laťku humoru, vulgarit, sexu a násilí tak vysoko, jako u předešlých filmů.

5686291142_72cbda5483_z

Jeden Sly nestačí

A tady se dostáváme ze stínu čtyř pokračování, protože Rocky, boxerské drama outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou, čítá už filmů pět. Přestože jde o příjemnou akční a dramatickou podívanou, vhodnou do letních pekel, není to žádné intelektuální ořezávátko. První Rocky totiž získal pár Oscarů.

Pokud vám box nebude stačit, určitě si dejte druhou Stalloneho kultovní ságu Rambo. Příběh vietnamského veterána je totiž skutečná rarita. Má reputaci velmi násilného filmu a přitom jsou v něm zabiti jen 4 lidé. A ačkoliv je to čistá nenáročná akce, tlumočí nám krystalické úvahy na téma osobní svobody a zodpovědnosti, tak, jak to uměly jen akční pecky 80. let.

Prává a levá ruka ďábla

A kdyby na vás v těch vedrech bylo i tohle moc, máme tu poslední záchranu – Buda Spencera a Terence Hilla. Bud je zavalitý bručoun s obrovskou silou a Terence hyperaktivní modrooký blonďák, co nenechá nikoho a nic na pokoji. Společně se protloukají, a to někdy i doslova, různými praštěnými komediálními dobrodružstvími. K jejich nejpovedenějším taškařicím patří: Bůh odpouští, já ne!, Pravá a levá ruka ďábla, Jestli se rozzlobíme, budeme zlí a Sudá a lichá.