Remake Evil Dead je velmi neobvyklý.  Scénář má totiž na triku Sam Raimi, stejně jako původní film. Tenkrát ho ale nemohl natočit úplně podle svých představ, tak to zkouší znovu. Ale není to jediný kinotahák – na plátna se nám po delší době vrací i Tom Cruise.

Kate utíká před svou minulostí v Bezpečném přístavu a Mark Wahlberg pátrá po vrahovi ve Zlomeném městě

Bezpečný přístav je mysteriózně romantický thriller. Seznámíme se v něm s plachou Katie, jejíž minulost je pořádně tajemná. Přistěhuje se bůhví odkud a moc nenavazuje kontakty. Nakonec se ale sblíží se sousedy a musí si vybrat, zda bude dál žít na útěku nebo zapustí kořeny.

Dalším, tentokrát kriminálním, thrillerem, který budete moct v dubnu vidět v kinech, je Zlomené město. Mark Wahlberg v něm hraje bývalého policajta, který se stal soukromým očkem. Jako takového si ho najme starosta Russell Crowe, aby zjistil, jestli je mu žena nevěrná. Všechno se ovšem zkomplikuje, když se milenec starostovy ženy najde mrtvý.

Kyle_Chandler_and_Mark_Wahlberg_on_the_set_of_Broken_City_in_New_York,_November_2011

Tom Cruise se baví sbíráním artefaktů zanikající civilizace, dokud ho neunesou

Tom Cruise hraje ve sci-fi Nevědomí Jacka, lovce artefaktů zanikající lidské civilizace. Kvůli svému koníčku také setrvává na Zemi. Jednoho dne tam nouzově přistane vesmírná loď a jedna členka posádky tvrdí, že má s Jackem společnou minulost. Než se to vysvětlí, unese ho ilegální armáda, jejíž vůdce ví o Jackovi víc než on sám.

ent-130422-oblivion-tom-cruisejpg-310eb3b987363f87

Dobrodružná fantasy Jack a obři nás zavede do světa, kde jeden farmář omylem otevře bránu, dělící náš svět od říše příšerných obrů. Válka, kterou jsme s nimi kdysi vedli, začne nanovo. Zastavit se ji snaží mladý Jack. Bojuje za svůj lid, za království a lásku princezny. A za příležitost stát se legendou.

Scénárista Borata a Bruna se vrací v Dávám tomu rok a Raimi restartuje Lesního ducha

Pokud se vám zdá, že už dlouho nebylo slyšet o scénáristovi Borata a Bruna, už se nemusíte bát. Je zpátky a ve formě, což dokazuje britská komedie Dávám tomu rok. Je to příběh o původně zamilovaném a provdaném páru, kterému už to ale zdaleka neklape tak, jak by mělo. Jak se blíží první výročí jejich svatby, je to čím dál horší, ale ani jeden z nich to nechce vzdát. Dokážou spolu vydržet?

Mia je mladá dívka, zklamaná životem a zničená závislostí. Poprosí svého bratra, jeho přítelkyni a přátele z dětství, jestli by s ní neodjeli do rodinné chaty v lesích, kde se chystá se závislostí vypořádat. Ačkoliv začátek zcela neodpovídá původnímu filmu, možná už poznáváte Lesního ducha neboli legendární Evil Dead. V chatě parta najde improvizovaný oltář a podivnou prastarou knihu, která Miina bratra fascinuje. Začne z ní předčítat a řežba s potoky krve a hnusu může začít.

evil dead