Možná víte o tom, že technofilové, kteří si chtějí jako první otestovat Google Glasses za ně zaplatili 1500 dolarů. To se zdá přemrštěné, když uvážíme, že zatím byly tyhle brýle propagovány jako něco výstředního, co můžete použít ke stalkování nebo skákání všeho druhu. Existuje vlastně něco normálního, v čem by Google Glasses pomohly běžným uživatelům?

Konečně si nahrajeme koncert naší oblíbené kapely, aniž bychom měli celou dobu mobil před obličejem

Úplně nejvíc tyhle šikovné brýle oceníme na koncertech. Teď musíme všichni jako troubové držet nahoře telefony, když si chceme nahrát vzpomínku na oblíbenou kapelu. S brýlemi na očích budeme vypadat lépe, než s mobilem před obličejem, ale hlavně si takhle koncert vychutnáme i během nahrávání.

Obrovská zákeřnost Google Glasses se ukáže na párty. Zatímco dřív jsme museli být pořád v pohotovosti, abychom vyfotili nebo natočili všechny trapasy kamarádů, s brýlemi už nám neuniknou. Jako na koncertě – bude to pohotové, pohodlné a budeme u toho ještě vypadat dost cool.

Brýle ovšem využijeme, i pokud rádi sportujeme. Běh nebo jízda na kole či bruslích – na tyhle sporty jsou ideální. Už se nebudeme muset nikde zastavovat, abychom se mrkli na mapu. Všechno nám obstarají brýle na našem nose. A pokud nám někdo zavolá, až se budeme pachtit do prudkého kopce? Žádný problém. Hlasové ovládání brýlí opět všechno obstará. Snad nám bude přes to funění rozumět.

Nebudeme muset na cestách pořád čučet do smartphonových map a dávat tak najevo, že jsme turisti

Google Glasses budou neocenitelné také na cestách. Když neustále hledíme do mobilu a hledáme si v mapách, úplně jako bychom si na čelo vytetovali „turista“. A to z nás dělá snadný terč pro zloděje. S brýlemi nikdo nepozná, jestli se snažíme zorientovat v centru nebo najít veganskou restauraci.

Taky máte špatnou paměť na jména? S Google Glasses se toho nebudeme muset obávat. Když nám něčí jméno vypadne, brýle nám ho pomohou ve vteřině najít.

Možná už jste dokonce prožili i nějakou nepěknou epizodu s nezazálohovanými soubory. My v redakci určitě všichni do jednoho. I téhle prekérce mohou brýle předejít, když vám budou všechna pořízená data okamžitě posílat na úložiště.

Až budeme radit rodičům na dálku, jak zacházet s technologiemi, bude to rychlejší a přesnější

V neposlední řadě nám Google Glasses obrovsky pomohou s méně technicky zdatnými rodiči a prarodiči. Určitě už jste jim někdy museli po telefonu vysvětlovat, jak zapojit flashku nebo nahrát fotky. Pokud při tom budou mít na nose brýle, a my uvidíme, co doopravdy na displeji dělají, budeme jim moct poradit mnohem rychleji a srozumitelněji.

Tak vidíte, Google Glasses nakonec nemusí být v obyčejném životě jen trochu upgradeovaná kamera. A určitě se najdou další situace, kdy je využijeme. Ne, ve škole to s taháky asi nepůjde. To nám zakážou. Napadá vás ještě něco?