Už se vám stalo, že jste se na ulici otočili za mamčou, co vedla dvě děti, ale stejně byla hrozně sexy? Nebojte se, nejste nemocní a nejste v tom sami. Jen jste na chvilku podlehli vábení MILFky.

Zralá krása

MILFky jsou velmi atraktivní ženy mezi 30 a 50 rokem, které si zachovávají svou krásu a přidávají k ní šmrnc zralosti a zkušeností. Většinou mají děti, ale není to nezbytně nutné. A taky jsou velkým filmovým nebo seriálovým tahákem.

Zkratka MILF pochází z anglického „mother I’d like to fuck“, což bychom mohli přeložit jako „máma, co bych píchal“. Protože je to poněkud neuctivá a vulgární definice, používá se někdy změkčení „mother I’d like to find“, tedy „máma, jakou bych rád našel“.

MILFky se staly masově známou kategorií díly prvnímu filmu Prci, prci, prcičky, který byl uvedený v roce 1999. Pokud ho neznáte, sežeňte si ho a Stifflerova matka vás o MILFkách naučí všechno.

Sexy mámy na stříbrném plátně

Královnou všech je už výše zmíněná Jennifer Coolidge alias Stifflerova matka z American Pie (Prci, prci, prcičky). V současnosti ji můžete vidět v sitkomu 2 Broke Girls, kde hraje svéráznou majitelku úklidové firmy. A i po těch letech je pořád sexy.

Halle Berry si své místo mezi top MILFkami rozhodně zaslouží. V Monster’s Ball (Ples příšer), si zahrála svobodnou matku. Naposledy jsme si jejích svůdných tvarů užili v Dark Tide (Temný příliv) a letos by se měla ještě objevit ve sci-fi Cloud Atlas.

V první pětce samozřejmě nemůže chybět ani Angelina Jolie, na tom se asi shodneme všichni. Zatím si příliš neužila filmových rolí matek, ale v reálném životě jí to docela jde. Proto jí můžeme k dobru započítat i obskurní postavu matky obra Grendela v Beowulfovi. Teď si zjevně dává od herectví trochu pauzu, ale můžeme se na ni těšit zase příští rok.

Od dob Titaniku nám Kate Winslet vyzrála ještě víc do krásy. Přestože je film Little Children (Jako malé děti) svým příběhem poněkud kontroverzní, Kate je v roli Sarah Pierce prostě a nekomplikovaně k nakousnutí. Na plátně ji však uvidíme zase až příští rok.

Chudé příbuzné? Ale kdepak!

Christina Hendricks je méně známá než výše zmiňované krásky, ale nezaslouženě. Před lety jste ji mohli zahlédnout v seriálu Firefly a v současnosti vyloženě exceluje v retro seriálu Mad Men. Vidět ji znamená okamžitě pochopit, co je to MILFka.

Na MILFky už nám aspirují i Natalie Portman a Ellen Page. Věkové kritérium sice ještě tak úplně nesplňují, zejména Ellen ne, ale my jim to promineme. Zahrály si totiž mladistvé maminky v Where the Heart Is (Jdi za svým srdcem) a v Juno.

Natalie Portman

Ellen Page