Seriály z lékařského prostředí se vždycky těšily velké oblibě u diváků. Přeci jen je to prostředí, které není až tak moc známé. Každého zajímá, co se děje třeba na operačním sále, jak lékaři bojují o lidský život, jak se řeší složité případy nebo jak vyjíždí erzeta k jednotlivým případům.

Zapeklité případy

V zahraniční produkci vznikali a vznikají seriály, které řeší spoustu zapeklitých případů. Setkáte se zde s diagnózami, které dělají vrásky na čele i samotným lékařům, uvidíte, jak to chodí v lékařském prostředí také v jiných zemích, nejčastěji v Americe. Jaké jsou oblíbené zahraniční seriály z lékařského prostředí?

Dr. House

Americký dramatický seriál z lékařského prostředí, který má na svědomí scénárista David Shore. Děj se odehrává ve fiktivní fakultní nemocnici a hlavní postavou je doktor Gregory House, který vede diagnostické oddělení. To má za úkol řešit velmi obtížné situace. House je lékařský génius, který je trochu kousavý, sarkastický. Natočilo se celkem osm sérií tohoto seriálu.

Chirurgové

Americký televizní seriál z pera Shondy Rhimes se odehrává v Seattlu a jeho hlavní hrdinkou je Meredith Greyová, v prvních sériích stážistka na chirurgii. Seriál popisuje začátky její a jejich kamarádů stážistů, boj o operace, zakrvácené zdravotní oblečení, spousta operací, složité případy i jejich případné přešlapy. Seriál se začal vysílat v roce 2005 a aktuálně se na americké stanici ABC vysílá 14. série.

Pohotovost

Americký dramatický televizní seriál z lékařského prostředí se na obrazovkách objevil již v roce 1994. Natáčel se podle scénáře Michaela Crichtona. Děj se odehrává na pohotovosti fiktivní nemocnice v Chicagu. Producenti přišli s úplně novým stylem vyprávění příběhu a seriál byl nasazen den poté, co se na konkurenční stanici odvysílal první díl lékařského seriálu Nemocnice Chicago Hope. Pohotovost měla celkem patnáct sérií a vysílala se až do roku 2009.